Babosék szettet nyertek a Williams nővérek ellen

Williams vs Babos and MladenovicBabos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal három szettben kikapott a 13-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena és Venus Williamstől csütörtökön az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosának első fordulójában.

A csata 2 óra 35 percig tartott. A második szettet a wimbledoni döntős páros sorozatban öt labdamenetet hozva nyerte meg a rövidítésben a háromszoros olimpiai bajnok amerikai duó ellen.

A Williams-lányok idén mindössze harmadszor álltak össze párosban, tavaly a US Open elődöntőjében a Hlavackova, Hradecka cseh kettőstől szenvedtek vereséget. A cseh lányokat 2012-ben a wimbledoni fináléban és az olimpiai döntőben is legyőzte Serena és Venus.

Az egyesben is a nyitókörben búcsúzott Babos vegyespárosban lép még pályára Eric Butorac oldalán a US Openen. A Roland Garroson elődöntős magyar-amerikai duó ellenfele a US Openen tavaly döntős Abigail Spears, Santiago Gonzalez amerikai, mexikói kettős lesz.

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Serena Williams, Venus Williams (amerikai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 7.) 7:6(0), 6:7(4), 6:1