Babosék továbbjutottak Madridban

Babos_SvedovaBabos Tímea a kazah Jaroszlava Svedovával az oldalán bejutott a legjobb nyolc közé párosban a 4,7 millió dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazású salakpályás madridi tenisztorna női versenyében.

A harmadik helyen kiemelt duó az első körben erőnyerő volt, majd a szerdai nyolcaddöntőben két sima játszmában nyert a Lara Arruabarrena, Sara Errani spanyol, olasz kettős ellen.
Következő riválisuk egyelőre nem ismert.

Egyéniben az első helyen kiemelt Agnieszka Radwanska és a második helyen kiemelt Amgelique Kerber már az első fordulóban kiesett. A lengyel lányt Dominika Cibulkova, míg a német teniszezőnőt a cseh Barbora Strycova ejtette ki. A szlovák játékos szetthátrányból fordítva legyőzte Caroline Garciát is, így már ott van a 3. fordulóban. Cibulkova ellenfele a második körben játék nélkül továbjutó Anasztázia Pavljucsenkova lesz.

A szabadkártyával induló Sorana Cirstea könnyedén vette az első két akadályt, a román teniszező egyaránt két játszmában győzte le a szerb Jankovicsot és a macedón Kovinicot is. Cirstea következő ellenfele az a Laura Siegemund lesz, aki három hete Stuttgartban a kvalifikációból indulva jutott el a fináléig. A német lány Madridban is a selejtezőben kezdett ahol megnyert két mérkőzést, majd a főtáblán egyaránt három szettben győzte le Szvetlana Kuznyecovát és Mirjana Lucic-Baronit is.

[Customads id=646335]

Már bejutott a legjobb nyolc közé a Petra Kvitovát legyőző Daria Gavrilova, az ausztrál teniszező következő ellenfele a mindössze 19 éves Louisa Chirico lesz. Az amerikai lány Siegemundhoz hasonlóan a selejtezőben kezdett, a főtáblán legyőzte a román Monica Niculescut, majd Ana Ivanovicsot is. Chirico végül játék nélkül jutott be a legjobb nyolc közé, ugyanis a megsérült Victoria Azarenka visszalépett a mérkőzéstől.

A negyeddöntőben lesz egy román párharc is, a 6. helyen kiemelt Simona Halep ellenfele Irina-Camelia Begu lesz. A két román játékos eddigi három találkozóján mindig Halep nyert.

Mutua Madrid Open
Összdíjazás: 5 300 951 euro

Páros, 2. forduló (nyolcaddöntő):

Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Lara Arruabarrena, Sara Errani (spanyol, olasz) 6:3, 6:3