Bacca duplájával megvédte címét a Sevilla

Carlos Bacca. Fotó: EPA/Jakub Kaczmarczyk

Az Európa Liga varsói döntőjében a Sevilla 3-2-re győzött az ukrán Dnipro Dnyipropetrovszk ellen, a kolumbiai Carlos Bacca kétszer vette be Bojkó kapuját.

A 7. percben Fedeckij indította remekül Kalinicot, aki fejjel a jobb oldalon felfutó Matheushoz játszott, utóbbi középre ívelt, az érkező Nikola Kalinic pedig hat méterről a kapu jobb oldalába bólintott (0-1).

A 28. percben egy baloldali szöglet után Banega ívelt középre, a büntetőpont környékén Bacca a lengyel Grzegorz Krychowiak elé tálalta a labdát, aki a védők lábai között kilőtte a bal alsó sarkot (1-1).

Három perccel később Reyes adott kiváló labdát a védők között nagyszerűen beinduló Carlos Baccának, aki elhúzta a labdát a kimozduló Bojko kapus mellett, majd éles szögből, kissé jobbról az üres kapu közepébe gurított (2-1).

A 44. percben Ruszlan Rotan végezhetett el szabadrúgást 22 méterre a Sevilla kapujától, s nagyon pontosan ívelt a kapu jobb sarkába (2-2).

A 73. percben A Dnyipro védelme képtelen volt felszabadítani saját tizenhatosa előtt, a labdára Vitolo csapott le, s beemelte a büntetőterületen belül induló Baccának, aki nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt (3-2).

A spanyol együttes a jogelőd UEFA Kupában és az EL-ben valahányszor döntőbe jutott, mindig győzött: 2006-ban a Middlesbrough-t, 2007-ben az Espanyolt, tavaly a Benficát verte. A Sevilla az EL megnyerésének köszönhetően a 2015/16-os idényben a Bajnokok Ligája főtábláján szerepel majd.