Bácsi Péter aranyéremmel tért vissza a 75 kilogrammos súlycsoportba

Bacsi PeterRemekül sikerült a világ- és Európa-bajnok Bácsi Péter visszatérése eredeti súlycsoportjába, a 75 kilogrammba, ugyanis megnyerte hétvégén a Belgrádban rendezett nemzetközi kötöttfogású birkózó viadalt.

A Ferencváros sportolója tavaly a 80 kilósok között nyerte meg a vb-t és az Eb-t is, és idén szintén ebben a kategóriában győzött a szombathelyi nagydíjon, valamint a magyar bajnokságon, ám mivel ez nem olimpiai súlycsoport, a szeptemberi világbajnokságon 75-ben kell indulnia a riói kvalifikációért.

Bácsi számára a belgrádi viadal volt az első próbája az alacsonyabb súlynak, és ahogy Struhács György szövetségi kapitány korábban elmondta, azért választották ezt a versenyt, mert ezen két kiló súlyengedménnyel mérhettek be a birkózók. A szakvezetés számára az volt az igazi kérdés, hogy a fogyás miként hat Bácsi teljesítményére és szervezetére.

A 32. születésnapját jövő pénteken ünneplő kötöttfogású a szerb fővárosban remekül „vizsgázott”, jó birkózással menetelt végig a nap során, és a fináléban a 71 kiló tavalyi vb-győztesét, az orosz Cingiz Labazanovot győzte le.

A versenyen Bácsi szerezte a magyar küldöttség egyetlen aranyérmét, ugyanakkor hatan, Krasznai Máté, Szabó Martin, Kun Renátó, Szilvássy Erik, Török Zsolt és Mertse Ádám egyaránt a dobogó legalsó fokára állhattak fel.