Baji Balázs jó eredménnyel győzött 110 gáton

baji_balazs_eb2016_zpA világbajnoki bronzérmes Baji Balázs a várakozásoknak megfelelően óriási fölénnyel nyert férfi 110 méter gáton a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban zajló 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőben, amelyen ráadásul kiváló időt futott.

A londoni világbajnokság harmadik helye után az Universiadén aranyérmet nyert magyar sprinter 13.32 másodperccel ért célba, ami annak fényében különösen értékes, hogy a közelében sem volt senki. A második helyezettet közel másfél másodperccel verte.

Az utóbbi időben már elsősorban edzőként dolgozó, 40 éves Zsivoczky-Pandel Attila rajthoz állt hárompróbában, s a tízpróbában 2005-ben vb-bronzérmes, 2006-ban Eb-ezüstérmes sportoló meg is nyerte a magasugrásból, súlylökésből és 1500 méterből álló számot.

A Gyulai István Memorial és az országos bajnokság után a harmadik legfontosabb magyarországi verseny a Szuper Liga döntő, amelyen mind a 38 számban a legjobb nyolc atléta áll rajthoz. A versenyben minden helyezett alappénzdíjban részesül, amelyhez az elért eredmény függvényében bónuszdíjazás is társul.

Az első helyezettek alapból 110-110 ezer forintot kapnak, a maximálisan elérhető bónusz pedig további 140 ezer forint.