Bajnok az UVSE-Centrál!

Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

Először lett magyar női vízilabdabajnok az UVSE, amely a rájátszásos döntő ötödik mérkőzésén, szombaton legyőzte a címvédő Szentest, összesítésben 3-2-re nyerve a párharcot.

Az első mérkőzést büntetőkkel nyerte az Áts Bertalan irányította UVSE, a második összecsapáson hazai vízben négygólos, magabiztos győzelmet aratott a Tóth László igazgatta Szentes. A vasárnapi harmadik csata Budapesten sima fővárosi, a szerdai negyedik meccs könnyed szentesi sikert hozott.

Az ötödik összecsapáson a margitszigeti Hajós uszodában – a fedett 25-ös medence zsúfolt nézőtere előtt – a vendégek szereztek vezetést már az első támadásból, de gyorsan jött az egyenlítés is (1-1). A folytatásban hasonlóképpen „feleseltek” egymással a felek (2-2), majd harmadszor is a Szentes jutott előnyhöz – ismét csak átmenetileg (3-3). Az első szünetre azonban a címvédő 4-3-as vezetésénél vonulhattak el a csapatok.

A második nyolc perc nyitányaként 4-4-re módosult a meccs, majd hamarosan 4-5-öt mutatott az eredményjelző. Utána viszont percekre „befagyott” az állás, sem itt, sem ott nem céloztak pontosan a lövők. Kivéve a válogatott egyik bombázóját, Szücs Gabriellát, aki távolról vette be a vendégek kapuját (5-5). Sőt a nagyszünet előtt a vezetés is átkerült a hazaiakhoz a duplázó Kisteleki Hanna jóvoltából (6-5).

A harmadik játékrészt a végül négyszer eredményes Kisteleki újabb gólja vezette be, először alakult ki kéttalálatnyi differencia a két együttes között (7-5). A szentesiek számára innen nem volt visszaút. Az UVSE ebben a negyedben még egyszer, a befejező szakaszban pedig két ízben betalált (10-5), s végül biztosan, 10-7-re nyerte az összecsapást, ezzel pedig a 2014/15-ös szezon bajnoki aranyát.

Áts Bertalan, az UVSE-Centrál vezetőedzője: „Szeretném megköszönni a csapatomnak ezt a fantasztikus évet. Magyar Kupát és bajnokságot nyertünk, bejutottunk az Euroliga Final Fourjába, ez az első évben csodálatos eredmény. Köszönetet szeretnék mondani az egyesületünk vezetőségének a támogatásért, a bizalomért a csapatunk iránt, kiemelten Lovas Péternek, Mecseki Attilának és Hertzka Andrásnak, akik velünk voltak minden hazai és nemzetközi mérkőzésen is. Szeretném megköszönni Benczur Márton barátomnak, kollégámnak az egész éves munkáját. Az, hogy ez a csapat egyáltalán létrejöhetett, az az ő személyének és munkájának köszönhető. A klubhoz igazolt játékosokkal ő folytatta le a tárgyalásokat, emellett az edzéseken, a mérkőzéseken is mellettem volt, segítette a munkám. Hálával tartozom az edzői stábnak, az UVSE minden edzőjének is, köztük Németh Zsoltnak, aki a bekkek képzésében segít nekünk, Ágó Renáta erőnléti edzőnknek, Tóth Andreának, aki idén már mint edző vette le terhet a vállamról a saját csapata folytatott munkája mellett és Varga Bernadett sportpszichológusnak is köszönöm, hogy a játékosok lelki világát ápolta. Nagyon nagy lelki csata volt a döntő a két csapat játékosai számára, egyszer nagyon boldogan mehetett haza az egyik fél, aztán nagyon csalódottan és ez még egyszer megismétlődött. Szerencsére az ötödik meccs után mi lehetünk boldogok, és azok is vagyunk.”

Fotók: Madar Dávid

Posted by UVSE – Vízilabda on 2015. május 23.

Tóth László, a Hungerit-Szentes vezetőedzője: „Gratulálok az UVSE-nek és Áts Berci barátomnak, minden elismerésem. Örülök, hogy ő a bajnokcsapat edzője, és az utánpótlásban elért sikerei után a kvalitásainak hála felnőtt szinten is a csúcsra jutott. A saját csapatomnak sem tehetek ugyanakkor szemrehányást, mindent megtettünk ma és a rájátszásban is, hiszen nekünk ez egy nagy menetelés volt. Kétszer kikaptunk, egy döntetlent értünk el, a többi meccset megnyertük. Nyilván nem jó ezüstérmesnek lenni, hiszen az aranyért küzd mindenki, de azt gondolom, hogy tudunk majd ennek az ezüstnek is örülni a későbbiekben.”

Női vízilabda ob I, döntő, 5. mérkőzés:

UVSE-Centrál – Hungerit-Szentesi VK 10-7 (3-4, 3-1, 2-0, 2-2)
Gól: Kisteleki H. 4, Csabai 2, Sikter, Tóth, Szücs, Kuna 1-1, illetve Bujka 2, Kövér-Kiss, Van Der Sloot, Miskolczi, Kádár, Pócsi 1-1.

A párharc végeredménye: 3-2 az UVSE javára.