Bajnokcsapatok áprilisi menetelése

Barcelona_ValenciaA Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe bejutott nyolc csapat mindegyike nyert a hétvégén hazája bajnokságában. A vb-selejtezők miatt a klubok 11-12 napos szünethez jutottak a nagy tavaszi hadjárat előtt.

Az FC Barcelona vasárnap este ismét kísértette a szerencséjét, a Valencia vezetéshez jutott a Nou Campban, igaz Luis Suarez és Lionel Messi révén még az első félidőben fordítottak a katalánok, ám a ráadásban Munir El Haddadi kiegyenlített. A Valenciában kölcsönben szereplő játékos nem is ünnepelte meg találatát, tulajdonképpen bocsánatot kért a katalán szurkolóktól, amiért bevette a Barca kapuját. A második félidőt azonban már 2-0-ra nyerte meg a Barcelona.

Az Atletico Madrid sima győzelmet aratott a BL-ből éppen kiesett Sevilla ellen, Antoine Griezmann előbb kiosztott egy gólpasszt Diego Godinnak, majd a francia csatár is bevette a Sevilla kapuját.

A Real Madrid Bilbaóban nyert 2-1-re, Cristiano Ronaldo előbb Karim Benzemának, majd Casemirónak osztott ki egy-egy gólpasszt.

A Bajnokok Ligájában egyetlen angol csapatként állva maradt Leicester City Claudio Ranieri menesztése óta zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg. A Liverpool, a Hull City és a Sevilla legyőzése után a Leicester két perc alatt két gólt szerzett Londonban a West Ham United stadionjában. Jamie Vardy a 38. percben győztes gólt szerzett. A Leicester City a bajnokságban előbb a Stoke City-t, majd a Sunderlandot fogadja, majd Liverpoolba látogat Craig Shakespeare csapata.

A Bundesligában a hétvégén a Borussia Dortmund és a Bayern München is mindössze egyetlen góllal győzött.

A Serie A-ban a Juventus is csak egy góllal nyert Genovában, míg Franciaországban az AS Monaco Caen-ban nyert 3-0-ra.

A Bajnokok Ligája negyeddöntője előtt valamennyi csapat három-három alkalommal lép pályára a nemzeti bajnokságban, illetve kupában.

A Juventus április 2-án vasárnap este a bajnokságban, míg három nappal később a Coppa Italia elődöntőjében szerepel Nápolyban. Az Olasz Kupában a torinói gárda hazai pályán 3-1-re nyert a Napoli ellen.

Az AS Monaco április elsején a francia ligakupa döntőjében Lyonban lép pályára a Bajnokok Ligájából kiesett PSG ellen. A Francia Kupa (Coupe de France) negyeddöntőjében a Monaco fogadja a Lille OSC-t, majd elutazik Angers-be.

Az április 8-i úgynevezett szuperszombaton a BL-negyeddöntő nyolc csapata közül hét pályára lép. Madridban a Real és az Atlético egymás ellen lép pályára, míg az Allianz Arénában ezen a napon rendezik a Bayern München – Borussia Dortmund rangadót. A Barcelona Malagába, a Monaco Angers-be látogat, míg a Juventus hazai pályán fogadja a Chievo Veronát.

Primera Division, 28. forduló:

FC Barcelona – Valencia 4-2 (2-2)
Gól: Luis Suarez (35.), Lionel Messi (45., 11-es, 52.), André Gomes (89.), ill. E. Mangala (29.), Munir El Haddadi (45+1.)

Atletico Madrid – Sevilla 3-1 (1-0)
Gól: D. Godin (37.), A. Griezmann (61.), Koke (77.), ill. J. Correa (85.)

Athletic Bilbao – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gól: Aduriz (65.), ill. Karim Benzema (25.), Casemiro (68.)

Premier League, 29. forduló

Manchester City – Liverpool 1-1 (0-0)
Gól: Kun Agüero (69.), ill. James Milner (51., 11-es)

Tottenham Hotpsur – Southampton 2-1 (2-0)
Gól: C. Eriksen (14.), Dele Alli (33., 11-es), ill. J. Ward-Prowse (52.)

Middlesbrough – Manchester United 1-3 (0-1)
Gól: R. Gestede (77.), ill. M. Fellaini (30.), J. Lingered (62.), A. Valencia (90.)

West Ham United – Leicester City 2-3 (1-3)
Gól: Lanzini (20.), A. Ayew (63.), ill. Riyad Marrez (5.), Robert Huth (7.), James Vardy (38.)

Stoke City – Chelsea 1-2 (1-1)
Gól: J. Walters (38., 11-es), ill. Willian (13.), Gary Cahill (87.)
Kiállítva: P. Bardsley (90., Stoke City)

West Bromwich Albion – Arsenal 3-1 (1-1)
Gól: Craig Dawson (12., 75.), H. Robson-Kanu (55.), ill. Alexis Sánchez (15.)

Bundesliga, 25. forduló:

Borussia Mönchengladbach – Bayern München 0-1 (0-1)
Gól: Thomas Müller (63.)

FSV Mainz 05 – Schalke 04 0-1 (0-0)
Gól: Sead Kolasinac (50.)

Werder Bremen – RB Leipzig 3-0 (1-0)
Gól: Junuzovic (34.), Grillitsch (59.), F. Kainz (90.)

Borussia Dortmund – Ingolstadt 1-0 (1-0)
Gól: Pierre-Emerick Aubameyang (14.)

Serie A, 29. forduló

Sampdoria – Juventus 0-1 (0-1)
Gól: J. Cuadrado (7.)

AS Roma – Sassuolo 3-1 (2-1)
Gól: L. Paredes (16.), Mohamed Salah (45.), Edin Dzeko (68.), ill. G. Defrel (9.)

Empoli – Napoli 2-3 (0-3)
Gól: O. El Kaddouri (70.), M. Maccarone (82., 11-es), ill. Lorenzo Insigne (19., 38., 11-es), Drise Mertens (24.)