Bajor győzelem a BL-finalista Barcelona ellen

Mehdi Benatia és Bastian Schweinsteiger. Fotó: Kicker.de

Azt már csak jövőre tudhatjuk meg, hogy milyen lenne egy Barcelona-Bayern München egy mérkőzéses Bajnokok Ligája finálé. Az idei elődöntőben a katalánok összesítésben 5-3-ra nyertek, ami meggyőző fölény. Persze az Arjen Robbent és Franck Ribery-t nélkülöző német csapat nem vehette fel a versenyt a Messi, Suarez, Neymar trióval.

A Bayern München háromgólos veresége után a bajorok számára egyetlen esély volt a müncheni visszavágón. Ahogyan Pep Guardiola csapata ígérte az FC Bayern az első perctől kezdve nekiesett az FC Barcelonának. Egy körrel korábban már egyszer csodát tettek Neuerék, ám óriási különbség volt, hogy a Bayern München Portugáliában szerzett egy gólt, majd hazai pályán mindössze 40 perc alatt kiütötte az FC Portót.

Más volt a koreográfia a BL-elődöntő kedd esti visszavágóján a németek vezető találata után viszonylag gyorsan következett a Barcelona egyenlítő gólja.

A 7. percben Xabi Alonso szöglete után Mehdi Benatia tökéletesen fejelt a jobb kapufa mellett a katalánok hálójába. Ter Stegen talán egy gondolattal később vetődött el jobbra, így tehetetlen volt a lövéssel szemben (1-0). A németek részéről tervezett és várt gyors gól után óriási volt az elvárás a lelátón a kedvencekkel szemben.

Menetrendszerűen jöttek is az újabb Bayern-helyzetek, ám a Barca kapujában éppen egy német kapus védett parádésan. Marc Andre ter Stegen egy alkalommal még a gólvonalról is vissza tudta húzni a labdát.

A 15. percben azonban jött a váratlan válasz, egycsapásra minden megváltozott. Lionel Messi szenzációsan ugratta ki Luis Suarezt, aki középre passzolt az érkező Neymarhoz, aki az öt és felesről bal belsővel helyezett az elvetődő Manuel Neuer mellett a hálóba (1-1).

Fontos, nagyon fontos gól volt ez, hiszen a bajorok nem szereztek gólt Barcelonában, így összesítésben maradt a két csapat között a háromgólos különbség, ám a Bayern Münchennek már újabb négy gólt kellett volna szereznie a továbbjutáshoz.

Ráadásul az első félóra végén tulajdonképpen eldőlt minden. A második Barca-gólnál ismét Messi tette ki a labdát Suareznek, aki átemelt Neymarhoz, a brazil csatár mellel maga elé tette a labdát, majd jobbal a kapuba helyezett (1-2).

Neuer_Neymar

Luis Enrique a szünetben lekapta a pályáról Suarezt, az uruguay-i csatár helyére Pedro Rodriguezt állította be. A mágikus triót így megbontotta a katalánok trénere, de már az is belefért, hiszen az összesítésben 5-1-re vezető Barcelona ellen a Bayern Münchennek már öt gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz.

A „lehetetlen küldetés” ellenére harcoltak, küzdöttek a németek. Az 59. percben Robert Lewandowski egy remek csel után 16 méterről helyezett a kapu bal oldalába (2-2). A 74. percben Schweinsteiger a 16-osról gurította vissza a labdát lövésre Thomas Müllernek, aki szintén a kapu bal oldalába bombázott (3-2).

A 75. percben Iniesta helyén pályára lépett Xavi is, akinek ez volt a 150. BL-mérkőzése. Pep Guardiola a hajrában már csak becsületből is beküldte a pályára Mario Götzét és Javi Martinezt is, ám újabb gólt már nem tudtak szerezni a németek.

Messi_Champion

Az egykori Barcelona csapattársak párharcát Luis Enrique nyerte, aki ugyanúgy rögtön első szezonjában a BL-döntőbe vezette a katalánokat, ahogy tette azt Guardiola 2009-ben.

Hat évvel ezelőtt a legjobb négy között három angol csapat volt, ám a végén a Barcelona kaparintotta meg a trófeát. A 2009-es római BL-döntőben a Barcelona Samuel Eto’o és Messi egy-egy góljával megnyerte a Bajnokok Ligáját. Lionel Messi és Cristinao Ronaldo harmadik alkalommal csapott össze egymással. Egy évvel korábban az MU Paul Scholes egyetlen góljával ejtette ki a katalánokat.

Idén a berlini Olimpiai-stadionban rendezik a BL-finálét, ahol a Juventus vagy a Real Madrid lesz a Barcelona ellenfele. De ez csak szerda éjjel fog kiderülni Madridban…