Balog Imre és Gledura Benjámin nyert a villám és rapid sakk ob-n

villam_rapid_sakkA villám- és a rapid magyar bajnokság küzdelmeivel zárták az évet a magyar sakkozók.
A 11 fordulós villám bajnokságon 3-3 perc állt a versenyzők rendelkezésére, lépésenként 2-2 másodpercnyi bónusz idővel. A verseny egyúttal női-, ifjúsági- és szenior magyar bajnokságnak is minősült.

A viadalt Balog Imre fantasztikus teljesítménnyel nyerte, hiszen tíz győzelme mellett mindössze egyetlen döntetlennel zárt. A dobogóra Bánusz Tamás és Papp Gábor állhatott. A nők versenyében, nagy meglepetésre, de megérdemelten, Juhász Barbara (Makói SVSE) szerezte meg a bajnoki címet, a női válogatott játékosok előtt.

2015. évi Magyar Villám Női Sakkbajnok lettem.:) Emellett életem során legyőztem első nagymesteremet (hivatalos… Szerző: Barbara Juhász2015. december 27.

Az ifjúsági kategóriában Kántor Gergely magabiztosan lett az első, így az ifjúsági magyar villám bajnok. A szeniorok mezőnyében Faragó Iván és Rigó János holtversenyben végzett az élen, azonban a progresszív számítás Faragó nagymesternek kedvezett.

A rapid bajnokság 9 fordulójában 15-15 perc volt a gondolkodási idő, lépésenként további 5-5 másodperccel. Ebben a kategóriában a 16 éves Gledura Benjámin diadalmaskodott. Bánusz Tamás a hetedik forduló után 100 százalékos eredménnyel vezette a mezőnyt, de az utolsó két fordulóban Gledura Benjámin és Horváth Csaba elleni vereségei miatt csak a második helyen végzett. Balog Imre snell sikere után rapidban is jól szerepelt, ami ezúttal a bromzérmet jelentette.

A rapid női bajnokságot Papp Petra nyerte, míg az ifjúsági kategóriát Gledura Benjámin.

Magyar Villám Bajnokság. 1. Balog Imre 10,5 pont, 2. Bánusz Tamás 9,5, 3. Papp Gábor 8,5, 4. Fáncsy Imre 7,5, 5. Lizák Péter 7,5, 6. Medvegy Zoltán, 7.5.

Magyar Rapid Bajnokság. 1. Gledura Benjámin 7,5 pont, 2. Bánusz Tamás 7, 3. Balog Imre 7, 4. Horváth Csaba 7, 5. Erdős Viktor 6,5, 6. Papp Gábor 6,5.

Telt házas Magyar Villám és Rapid Bajnokság a Magyar Sakkszövetség székházában. Szerző: Magyar Sakkszövetség2015. december 28.

Részletes eredmények: Rapid Magyar Bajnokág Snell Magyar Bajnokság