Beauregard mesterhármasával nyert a Fehérvár AV19

Beauregard

A kanadai Thomas Beauregard már nyolc gólnál jár. Fotó: erstebanklliga.at

A Fehérvár AV19 hazai pályán 5-3-ra legyőzte a cseh Znojmo együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának keddi játéknapján.

Thomas Beauregard a második harmadban 4 perc 21 másodperc alatt mesterhármast ért el, ez volt a kanadai támadó első triplája karrierje során. Sofron István bokája megsérült a találkozón.

Az első harmad felénél Tomast látta szabálytalannak a Siegel-Trilar bírópáros, ezt a a fórt gyorsan kihasználta a hazai csapat. Manavian lövésébe Vas János ért bele remekül, ezt pedig nem tudta hárítani Schwarz (1-0).

A bekapott gól után Seda és Spacek tesztelte Hetényit, majd Beauregard lövését védte a znojmoi hálóőr. Két és fél perccel a harmad vége előtt Kóger próbálkozása átcsorgott Schwarzon, de a csehek begyűjtötték a korongot és a kontrából Martin Podesva révén egyenlítettek (1-1).

Aa 25. percben Drew Schiestel kékvonalas lövése akadálytalanul jutott a csehek kapujába(2-1). A kanadai védő 11. mérkőzésén 3. gólját szerezte.

A mérkőzés felénél Thomas Beauregard fordult be a kapu elé, első próbálkozását még védte Schwarz, a második kísérletnél azonban az üres ketrecbe pöccintett a támadó (3-1). Sőt, kicsivel több, mint egy perc múlva ismét betalált a november elején igazolt játékos, ezúttal Orban visszapasszát vágta be a bedobókör széléről (4-1).

Jiri Reznar próbálta felrázni csapatát, időt kért és kapust cserélt, Nechvatal váltotta a Schwarzot. Lendület helyett azonban újabb kiállítást kapott a cseh gárda, Podesva ülhetett ki. Ezt pedig ki más, mint Beauregard váltotta gólra egy távoli kísérlettel (5-1). A kanadai ezzel 8. gólját ünnepelhette érkezése óta.

Öt perccel a harmad vége előtt Bodo kapott kétperces büntetést, amit ki is használtak a „Sasok”. Hughesman kapáslövését még védte Hetényi, David Bartos azonban bekotorta a kipattanót (5-2).

A hátralevő percekben a fehérvári harmadban töltött ugyan több időt a korong, maradt a háromgólos előny a záró játékrészre. De nem sokáig, 17 másodperccel a korongbedobás után Colton Yellow Horn szlalomozott be a kapu elé és kilőtte a jobb a felsőt (5-3).

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „A játékosaim nagyon fegyelmezetten és türelmesen játszottak a mai találkozón. 5-1-nél kicsit felengedtünk és megadtuk az ellenfélnek a lehetőséget arra, hogy lőjenek két gólt, de az utolsó tíz percben irányítani tudtuk a játékot. A támadójátékunk kiváló volt a mérkőzésen. A mai Beauregard estéje volt, de sok olyan játékosunk van, akik hasonló teljesítményre képesek. Úgy gondolom, hogy a csapatnak türelmesnek kell lennie, hogy megtaláljuk a megfelelő helyzeteket a gólszerzésre és nyomást tudjunk gyakorolni az ellenfél kapujára.”

Colton Yellow Horn, a Znojmo játékosa: „Az elején három felesleges kiállítást szedtünk össze, amit meg is büntetett a hazai csapat és ez lendületbe is hozta őket. Egy ilyen jó ellenfél ellen nem lehet ilyen kiállításokat összeszedni. Ami pozitívum, hogy visszajöttünk a mérkőzésbe és keményen dolgoztunk egészen a végéig, pontot azonban nem sikerült szerezni. Mindig különleges itt játszani, a szurkolók ma is fantasztikus hangulatot teremtettek és ez mindkét csapatot felspanolta.

EBEL:

Fehérvár AV19 – HC Orli Znojmo 5-3 (1-1, 4-1, 0-1)
Gól: Vas János (11., emberelőnyben), Drew Schiestel (25.), Thomas Beauregard (30., 31., 34., ee.), ill. Martin Podesva (18.), David Bartos (37., ee.), Colton Yellow Horn (41.)

Forrás: erstebankliga.at/fehervarav19.hu