Befejezték szereplésüket a magyar úszók

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 11. Kézdi Réka az 50 méteres pillangóúszás S5-ös sérültségi kategóriájának döntőjében a riói paralimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. szeptember 10-én. Kézdi Réka a negyedik helyen végzett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Kézdi Réka. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Két magyar volt érdekelt a délelőtti úszó előfutamokban, de egyik sem jutott be az esti döntőbe a riói paralimpia szombati versenynapján.

Illés Fanni (S6) és vasasos klubtársa, Kézdi Réka (a képen) (S5) egyformán 100 méter gyorson próbálkozott. Előbbi 1:23.88 perccel futamában negyedik, összesítésben pedig 10. lett – a nyolcas döntőhöz legalább 1:22.39 perces idő kellett.

Kézdi Réka hatodikként csapott a célba előfutamában, s 1:40.45 perces eredménye összesítésben a 11. helyre volt elegendő.

A tízfős magyar úszócsapat ezzel befejezte szereplését Rióban. Sós Csaba szövetségi kapitány előzetesen azt mondta, 4-6 érmet remél, a mérleg végül

egy arany, két ezüst és öt bronz

lett.

Az első hely Tóth Tamás nevéhez fűződött (100 m hát, S9-es sérültségi kategória), Pap Bianka (100 m hát, S10) és Sors Tamás (200 m vegyes, S9) másodikként zárt, és mindhárom versenyző szerzett egy-egy harmadik helyet is 200 vegyesen (Pap), 100 gyorson (Tóth), illetve 100 pillangón (Sors). Rajtuk kívül a magyar küldöttség legfiatalabb tagja, a 14 éves Konkoly Zsófia (100 m pillangó, S9) és a hetedik paralimpiáján a hetedik érmét begyűjtő Vereczkei Zsolt (50 m hát, S5) végzett harmadikként.