Bejutott a négyes döntőbe az MKB-MVM Veszprém

Momir Ilics. MTI Fotó: Kovács Anikó

Az MKB-MVM Veszprém bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel a múlt heti döntetlen után a vasárnapi hazai visszavágón 34-28-ra legyőzte a Paris Sain-Germain együttesét.

A múlt heti meccs nagy részében remekül játszó, ám a gyengébb hajrá miatt csak 24-24-es döntetlent elérő magyar bajnok kicsit feszülten kezdte a visszavágót. A vendégek már 3-1-re is vezettek, de Nagy Lászlóék gyorsan rendezték soraikat és sorozatban négy gólt szerezve, a 10. percben már két találatnyi előnyük volt. A PSG azonban tartotta magát, Nagy kiállítását kihasználva 6-6-ra egyenlített, majd a hazaiak hirtelen lendületbe jöttek, és négy góllal megléptek. A szakasz hajrájában beállt a négy-ötgólos különbség a két együttes között. Carlos Ortega csapata nagyon jól kézilabdázott, Mikler kiválóan védett, a szünet négygólos veszprémi előnynél kezdődött (16-12).

A második félidőt is koncentráltan kezdte a magyar csapat, így hiába igyekezett a PSG, nem találta ellenfele védekezésének és támadásainak ellenszerét. A különbség folyamatosan nőtt, a 45. percben hét, majd kevéssel később már nyolc gólnyi volt.

A hajrában kicsit könnyelművé vált a magyar csapat, a bírók is több kiállítást ítéltek ellene, a vendégek azonban négy gólnál nem tudtak közelebb kerülni hozzá. A veszprémiek végül hatgólos sikerrel biztosították helyüket a Final Fourban, ahova korábban a Barcelona és a Kielce jutott be.

A vendégeknél Mikkel Hansen volt az egyetlen, aki átütően játszott. A dán irányító a második félidőben gyakorlatilag egyedül vitte hátán a csapatát, a párizsiak 28 találatából 15-öt szerzett, ám ez is kevés volt klubja sikeréhez.
A Veszprém egymás után másodszor jutott be a legrangosabb kupasorozat négyes döntőjébe – tavaly negyedik lett -, melyet idén március 30-án és 31-én rendeznek Kölnben.

Carlos Ortega: „Nagyon gyorsan tudnak játszani, pillanatok alatt fel tudnak jönni ötgólos hátrányból, ahogy az első mérkőzésen látszott. Különösen a támadó játékunkkal vagyok elégedett, ebben kellett fejlődnünk, és sikerült is. A játékosok kitűnő munkát végeznek, nagyon büszke vagyok rájuk. Az egyik, ha nem a legnagyobb klub Európában. Nagyon sok játékos még sérülten is vállalta a játékot, megtisztelő, hogy ilyen klubnál és ilyen játékosok dolgozhatok.”

Mirsad Terzic: „Nagyon nehéz volt a Párizs ellen játszani, nagyon jók. Büszkék lehetünk magunkra, hogy továbbjutottunk ellenük, mindenképpen meg fogjuk ünnepelni.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

MKB-MVM Veszprém – PSG Handball 34-28 (16-12)
Veszprém: Mikler – Gulyás 3, Sulic 5, Nagy L. 4, Schuch, Terzic 1, Rodriguez 4. Csere: Alilovic (kapus), Ilic 7 (1), Ugalde 4, Iváncsik G., Zeitz, Nilsson 1, Marguc 3, Ruesga 2.
PSG: Omeyer – Abalo 1, Barachet 1, Gunnarsson 3, M. Hansen 15 (5), Accambray 2, M’tima 2. Csere: Annonay (kapus), N’diaye, Gojun, Kopljar 2, Narcisse 1, Vori, Melic 1.