Belgrádban győzött a Ferencváros

FTC_hokiA Ferencváros 5-4-re győzött az újonc szerb HK Beograd otthonában a jégkorong MOL Liga pénteki mérkőzésén. A címvédő DVTK, valamint az Újpest is hosszabbításban nyert.

Az FTC Jereme Tendler mesterhármasának köszönhetően legyőzte a szerbeket egy paprikás hangulatú mérkőzésen.

A mérkőzés első harmada a Ferencváros számára sikerült jobban, a zöld-fehérek a 13. percben Szappanos Dávid révén megszerzeték a vezetést. A második játékrészben a HK Beograd játszott fölényben, 12:5-re nyerték a kapura lövési mutatót. Ehhez két gól párosult, Kerezovic egyenlített, Turcotte emberelőnyben fordított, ám Tendler a harmad végén egyenlített.

A záró húsz perc elején újabb két alkalommal villant az FTC légiósa, mindkétszer Sumi passzából talált be, a mesterhármast jelentő találatot emberhátrányban lőtte. A belgrádiak megpróbáltak visszajönni a meccsbe, Turcotte révén felzárkóztak egy gólra, ám Kiss Ákos az 57. percben visszaállította a kétgólos különbséget. A végén Trifonov lekorcsolyázott, Saliji 6 másodperccel a vége előtt beállította az 5-4-es végeredményt.

Hosszabbításban vitt el két pontot a rengeteg emberelőnyét gyengén megjátszó székesfehérváriak otthonából a bajnokcsapat, mozgalmas, érdekes tévésmeccsen.

A Volán igen sok játékosát nélkülözte: Szita Donát sérülés, Szász Norbert, Reiter Attila és Reiter Richárd betegség miatt nem játszott a hazaiaknál, Szabó Krisztiánra gerincsérv miatt egy darabig sem az EBEL-, sem a MOL-csapat nem számíthat, míg Makowski hiányzása miatt Szaller Márkot az EBEL-csapat vitte el hetedik bekknek Bécsbe.

Kóger István mérkőzés előtti óhaja valóra vált, és igaza lett: kevés gólon tartották az ellenfelet, és ezzel újabb pontot szereztek a MOL Ligában. A fehérvári tréner nagyon vagányul meccselt, a hosszabbítást például juniorsorral kezdte. A 3 a 3 elleni játék izgalmai alig két percig tartottak, ekkor a Tóth, Hajós játékkapocsolat és Jarko Leppanen húzott lövése lezárta a meccset, 2-1-re nyert a Miskolc.

Komoly meccset játszottak a lila-fehérek az Acélbikákkal, a hazaiak a ráadásban szerezték meg a pluszpontot.

A MOL Liga-középmezőny két meghatározó csapata rangadóra készült, és hamar kiderült, hogy ebből a mérkőzésből valóban komoly erőpróba lesz a Megyeri úton. Az első harmadban nem bírtak egymással a felek, majd a másodikban hiába léptek el a vendéglátók – az Újváros titkosan igazolt, ám a magyar válogatott szereplésére érzékeny közönség számára nem ismeretlen észt kapusa kétszer kapitulált –, az ukrán Ladigin emberhátrányból szépített. Az utolsó harmad utolsó perceiben 1-3-ról is vissza bírtak jönni Azariék, a hosszabbítást ellenben a duplázó szlovén, Andrej Hebar révén eldöntötte az UTE, a vége 4-3 lett, totálisan elégedetlen azonban ezen az összecsapáson senki sem lehetett.

MOL Liga:

HK Beograd (szerb) – Ferencváros 4-5 (0-1, 2-1, 2-3)
Gól: Kerezovic (27.), H, Turcotte (36., emberelőnyben, 54.), Saliji (60., emberelőnyben), ill. Szappanos David (13.), Jereme Tendler (37., 41., 46.), Kiss Ákos (57., emberelőnyben)

Fehérvári Titánok – DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1), hosszabbítás után
Gól: Kyle Just (49., kettős emberelőnyben), ill. Nicholas Kuqali (18.), Jarko Leppanen (63.)

Újpesti TE – Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-0, 2-1, 1-2, 1-0), h.u.
Gól: Kiss Dániel (24.), Martin Frolik (31.), Andrej Hebar (49., 63.), ill. Mykola Ladygin (37., emberhátrányban), Azari Zsolt (57.), Keegan Dansereau (60.)

1.  DVTK Jegesmedvék            12  9   1   –   2  46-18  29 pont
2.  FTC                         12  8   –   2   2  45-33  26
3.  Corona Brasov               15  6   4   –   5  52-41  26
4.  MAC Budapest                11  7   1   2   1  42-16  25
5.  UTE                         12  7   1   –   4  43-32  23
6.  Dunaújvárosi Acélbikák      11  5   1   1   4  39-29  18
7.  Fehérvári Titánok           12  2   2   4   4  27-42  14
8.  Debrecen                    10  3   1   1   5  37-36  12