Belgrádban győzött az Újpest

HK_Beograd_UTEAz Újpest magabiztosan nyert a szerb HK Beograd vendégeként a jégkorong MOL Liga hétfői mérkőzésén.

Az Újpest már a 78. másodpercben megszerezte a vezetést Belgrádban, Anze Ropret vette be a hazaiak kapuját (0-1). A hazai együttes bevetette a szokásos fegyverét, és erőből próbált mindent megoldani. Ennek eredménye az lett, hogy az első húsz perc alatt volt két bunyó, és közel 30 perc kiállítás. Mindkét együttes játszott emberelőnyben, de egyik csapatnak sem sikerült kihasználni a lehetőséget, illetve mindkét csapat kivédekezte a hátrányt.

A második harmad elején kicsit visszavették a tempót a játékosok, majd pár perc után újra nekiesett egymásnak a két csapat. Újra csak jöttek a kiállítások, a majd az emberelőnyök.

A 37. percben Martin Frolik egy kapu mögé lőtt koronggal fordult vissza, majd a kapus lába mellett bekotorta a korongot (0-2). A harmadik gól előtt Frolik indult meg a kapu irányába, majd szabálytalankodtak ellene, így büntetőlövés következett, amit Frolik értékesített (0-3). Nem sokkal később Hebar elé került a korong, aki hat méterről, védhetetlenül lőtte ki a bal felső sarkot (0-4). Az 58. perc elején egy kontrát követően Hugo Turcette révén sikerült szépítenie a Belgrádnak (1-4).

Az UTE ezzel beérte pontszámban az egy meccsel kevesebbet játszott, címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék együttesét a tabella élén.

Szilassy Zoltán: „Ég és föld volt a mai és a vasárnapi mérkőzésünk közötti különbség. Nagyon fontos volt, hogy már a találkozó elején átvegyük a játék irányítását, mert az út nem volt zökkenőmentes, és nagyon kevés időnk maradt a bemelegítésre. Hál istennek mér a második cserével sikerült betalálnunk, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ellenfelünknek jönnie kellett. A második harmadban Frolik zseniális góljával sikerült tovább növelnünk az előnyünket, így teljesen a szánk íze szerint alakult a találkozó. Azt láttam az ellenfelünkön, hogy a szerb mentalitás miatt nagy küzdők, de a képességeiket tekintve nem túl jók. Természetesen felkészültünk erre is, megbeszéltük a játékosokkal, hogy nem ülünk fel a provokációnak, nem megyünk bele a fölösleges bunyókba. Két esetben álltunk bele, mind a kettő jogos volt. Először Totya (Tóth Gergő – szerk.) védte meg Silat, majd Dömötör vett elégtételt. Az emberhátrányos játékunk kifogástalanul működött. Kontrollált, sima győzelmet arattunk, ami a vasárnapi vereség után nagyon fontos volt a csapatnak és a szurkolóknak egyaránt.

MOL Liga:

HK Beograd – UTE 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)
Gól: Hugo Turcette (58.), ill. Anze Ropret (2.), Martin Frolik (37., 42., büntetőből), Andrej Hebar (49.)

1.  DVTK Jegesmedvék            32 21   3   2   6 129-71  71 pont
2.  UTE                         33 21   3   2   7 128-84  71
3.  MAC Budapest                32 20   2   3   7 135-81  67
4.  Corona Brasov               34 17   5   1  11 122-97  62