Belinda Bencic megszerezte 7. skalpját

Belinda Bencic

A második helyen kiemelt szerb Ana Ivanovics két játszmában kikapott a szlovák Dominika Cibulkovától az egymillió dollár (275 millió forint) összdíjazású tokiói keménypályás női tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Cibulkova következő ellenfele Agnieszka Radwanska lesz, aki a 4. helyen kiemelt Pliskovát búcsúztatta ugyancsak két játszmában. A szlovák és a lengyel lánynak ez lesz a kilencedik összecsapása, az eddigi állás 5-3 Radwanska javára, ám tavaly az Ausztrál Open elődöntőjében és a Miami Openen is Cibulkova nyert.

A felső ágon Caroline Wozniacki alaposan megszenvedett Angelique Kerberrel. A 2 óra 12 perc hosszúságú mérkőzésen az 5. helyen kiemelt német teniszezőnő négyszer, míg a dán ötször vette el ellenfele adogatójátékát. Wozniacki következő ellenfele az idei év felfedezettje Belinda Bencic lesz. A mindössze 18 éves svájci lány idén már két WTA tornán győzött, megnyerte a füves pályás eastbourne-i és a torontói kemény pályás viadalt is. Bencic Garbine Muguruza legyőzésével a TOP10-ből már hét játékost legyőzött. Ebben a sorozatban benne volt Wozniacki is, akit idén már háromszor legyőzött Belinda Bencic.