Berdych először győzte le Nadalt

Berdych_440Az Ausztrál Nyílt teniszbajnokságon még nem történt meg a trónfosztás, ám Roger Federer búcsúzása után kiesett Rafael Nadal is, így már csak az a kérdés, ki állítja meg Novak Djokovicsot?

Tomas Berdych elsőként jutott be az elődöntőben, miután 2 óra 13 perc alatt legyőzte Rafael Nadalt. Az első két szettet nagyon simán húzta be a cseh teniszező, Rafa a harmadik játszmában összeszedte magát ám 4:5-nél mégis két meccslabdát kellett hárítania, végül a rövidítésben bukott el végleg.

Berdych a 2010-es wimbledoni tornán bejutott a fináléba, ahol sima három játszmában éppen Nadaltól kapott ki. A cseh játékos egy éve is bejutott a legjobb négy közé Melbourne-ben, a tavalyi elődöntőben három és fél órás  csatában kapott ki Stanislas Wawrinkától úgy, hogy a négyből három szett is csak a rövidítésben dőlt el.

Idén Andy Murray lesz Berdych következő ellenfele, a skót játékos simán elintézte az ausztrálok új kedvencét Nick Kyrgiost. Murray Melbourne-ben két éve eljutott a döntőig, ám kikapott Novak Djokovicstól, míg tavaly a negyeddöntőben Roger Federer jelentette a végállomást.

Berdych és Murray eddig tíz alkalommal játszott egymással, az állás 6-4 a cseh teniszező javára. A 2012-es US Open elődöntőjében azonban a skót játékos nyert 5:7, 6:2, 6:1, 7:6(7) arányban. Két és fél éve New Yorkban először jutott fel a csúcsra Murray, a fináléban emlékezetes öt szettes mérkőzésen győzte le Djokovicsot.

A nőknél is kiesett a harmadik helyen kiemelt játékos, Simona Halep simán kikapott Jekaterina Makarovától, ahogyan Marija Sarapova is simán nyert a kanadai Bouchard ellen. Makarova először tavaly a US Openen jutott be Grand Slam tornán a legjobb négy közé. A New York-i elődöntőben Serena Williamstől kapott ki két játszmában. Sarapova, aki 2008-ban megnyerte az Ausztrál Opent legutóbb két éve játszott elődöntőben Melbourne-ben. 2013-ban Na Litől kapott ki 2:6, 2:6 arányban.

Makarova és Sarapova eddig ötször játszott egymás ellen, valamennyi találkozót Sarapova nyerte meg.