Bernek Péter Európa élére úszott!

úszás_Bernek PéterAz úszók debreceni országos bajnokságának második napján a férfi 200 hát döntőjében Bernek Péter az idei legjobb európai időt elérve legyőzte a lengyelek vb-ezüstérmesét, Radoslaw Kaweckit. 100 mellen Gyurta Dániel magabiztosan nyert. Kapás Boglárka megvédte elsőségét.

Debrecenben a férfimellúszás 100 méteres döntője előtt a publikum nagy tapssal köszöntötte a szám olimpiai negyedik helyezettjét, a 200 méter olimpiai és világbajnokát, Gyurta Dánielt, akinek a célba érkezés után is járt az ováció: elsőként fordult, s a végén egy testhossz előnnyel nyerte meg a bajnoki aranyat. Az időeredménye, az 1:00,53 perc is biztató a berlini Eb előtt. Érdekesség, hogy az UTE versenyzője majdnem századra lemásolta a tavalyi ob-n nyújtott teljesítményét, egy éve 1:00,58-cal nyert.

100 méteres pillangón az országos csúcstartó, Cseh László is ott volt a szám fináléjában, csakúgy mint Pulai Bence és a 200 pillangó címvédője, Biczó Bence. Előbbi kettő nagy csatájára lehetett számítani, és így is lett. Féltávnál Pulai fordult először, ám Cseh a második ötvenen rákapcsolt, és 52,69 másodperces idővel megvédte címét.

A nap egyik legjobban várt döntője a férfiak 200 méteres hátúszása volt, amelyben – mivel a magyar bajnokság nyílt – rajtkőre állt a lengyelek vb-ezüstérmes és Európa-bajnok versenyzője, Radoslaw Kawecki. Ám mégsem ő volt a leggyorsabb, hanem az Eb-ezüstérmes Bernek Péter: a Kőbánya úszója az idei legjobb európai idővel, 1:56,42-vel nyert, Kaweckinek (1:56,45) be kellett érnie a második hellyel. S ez stílszerű visszavágás volt, hiszen a lengyel úszó 2012-ben éppen Debrecenben lett Európa-bajnok Bernek előtt. A tavalyi barcelonai vb-n csak az amerikai Ryan Lochte előzte meg – abban a döntőben Bernek nyolcadik lett –, így versenyzőnk igazi nagy halat fogott ki.

Női 800 gyorson Kapás Boglárka, a BVSC Európa-bajnoka esélyeshez méltón hamar az élre úszott, és nem is engedte ki a kezéből az aranyat. Az ezüstérem a hosszútávúszásban olimpiai bajnok Risztov Éváé, a bronz pedig Hosszú Katinkáé lett, utóbbi ezzel két nap után már tíz éremnél tart az ob-n.

400 m gyors: Kis Gergő (Rája 95) 3:50,45
4×200 m gyorsváltó: Kőbánya SC (Cseh László, Pulai Bence, Kozma Dominik, Bernek Péter) 7:33,87