Betonkenuk szelték a Duna habjait

Shares
A Széchenyi István Egyetem SZENAVIS-P csapata. Elöl Rozbora András parakenu világbajnok, hátul áll Khaut Kristóf ifjúsági kenu világbajnok. Fotó: Tumbász Hédi

A Széchenyi István Egyetem SZENAVIS-P csapata. Elöl Rozbora András parakenu világbajnok, hátul áll Khaut Kristóf ifjúsági kenu világbajnok. Fotó: Tumbász Hédi

A Széchenyi István Egyetem SZENAVIS-P csapatának győzelmével zárult a hétvégén Budapesten, a Kopaszi gáton megrendezett IV. Magyar Mapei Betonkenu Kupa.

A tíz csapat részvételével megrendezett IV. Magyar Mapei Betonkenu Kupát a Széchenyi István Egyetem SZENAVIS-P csapat nyerte. Második a címvédő BME, Építészmérnöki kara, harmadik a BME, Építőanyagok és Magasépítés Tanszék csapata lett.

A betonkenu versenyek célja betonipari innovációk ösztönzése révén hozzájárulni az iparág fejlődéséhez. A csapatok szigorú szabályok alapján, betonból készített kenuval nevezhettek a versenyre.

A győztest független zsűri választotta ki az elkészült betonkenu, a beton egyedi felhasználását bemutató prezentáció és a versenytávokon elért helyezések alapján. A “kőhajóknak” négy futamban kellett bizonyítani, egy női, két férfi és egy olimpikonokkal kiegészült legénységgel. A győztes csapatot Rozbora András parakenu világbajnok erősítette.

„A verseny innováció ösztönző hatására jó példa, hogy az első hazai betonkenu versenyen egy egyetemista, Boldog Anita készített egy úszó szigetet betonból. Ma, három évvel később Anita a betonból készült designtermékeket gyártó AB Concrete tulajdonosaként a zsűriben foglal helyet“ – mondta Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője.

A legkönnyebb betonkenu mindössze 40 kilogrammot nyomott, melyet a tavalyi címvédő BME, Építészmérnöki karának csapata készített. A fejlődést jól mutatja, hogy 2014-ben 59 kilogramm volt a legkönnyebb hajó, 2013-ban pedig 65.

Az idei verseny egyik újdonsága volt az “ALL AROUND THE BETON” elnevezésű pályázat, melynek célja, hogy a résztvevők a beton minél szélesebb körű, különleges, egyedi alkalmazását mutassák be. A különdíjat a Széchenyi István Egyetem SZENAVIS-P csapata nyerte betonfürdőruha koncepciójával, valamint a beton hétköznapi használati tárgyként való felhasználásával, melynek keretében kulcstartót készítettek.