Biztos ferencvárosi siker az Érd ellen

kézilabda_Schatzl Nadine, Földi D. Attila, 440

Schatzl Nadine nem tudta végig játszani a mérkőzést. Fotó: Földi D. Attila

A második hely és ezzel együtt a BL-indulást jelentő pozíció szempontjából játszott kulcsfontosságú mérkőzést a Ferencváros és az Érd. A vendégek számára jó hír volt, hogy visszatérhetett az egyik kulcsjátékos, Katarina Krpezs, míg a hazai oldalon a sérüléssel bajlódó két válogatott közül csak Kovacsics Anikó volt bevethető, Hornyák Dóra csupán az oldalvonal mellől nézhette a társait.

Nagyon bekezdett a Nerea Pena vezette Fradi (a spanyol játékos lőtte csapata első négy találatát), az Érd a 7. percben, hetesből szerezte az első gólját, miközben Szabó Edina több elmaradt ítéletet is számon kért a játékvezetőkön. Ezzel együtt jobban élt helyzeteivel a hazai együttes, amely 7–1-re is elhúzott.

Az érdiek időkérése után Mariama Signaté góljaival zárkózott a vendég együttes, a francia átlövő sok borsot tört a zöldek orra alá. A 25. percben már csak két gól volt az FTC előnye (12–10), ezután Elek Gábor beküldte a kapuba Szikora Melindát, aki hetesvédéssel nyitott. A szünetben hárommal vezetett a Fradi (15–12).

Az érdiek egyik gólfelelőse, Klivinyi Kinga a második félidő elején szerezte meg az első góljait, utána azonban többször tudott gyors lerohanásokat vezetni az FTC, amelynek révén hat-hét találattal meglépett. Schatzl Nadine a 43. percben a térdét fájlalva hagyta el a pályát, és már nem is tudott visszaállni.

A hazaiak győzelme már nem forgott veszélyben az utolsó negyedórában, a Fradi 31–25-ös sikerével három ponttal meglépett az Érdtől a tabellán. Kedves gesztus volt, hogy a győztes csapat tagjai a már kötéssel a térdén besántikáló Schatzlt körbeugrálva ünnepeltek.

Női kézilabda NB I, 17. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Érd 31-25 (15-11)
FTC: Szikora, Bíró (kapusok), Faluvégi, Jovanovics 3, Kovacsics 4 (1), Lukács 7, Mészáros, Monori, Pena 9 (2), Schatzl 1, Snelder 2, Szarka 3, Szekeres, Szucsánszki 1, Zácsik 1. Edző: Elek Gábor.
Érd: Janurik, Gridnyeva, Stojak (kapusok), Araújo 3, Barján, Bernát, A. Bulatovics, Fekete, Gonzalez, Kisfaludy 1, Kiss N. 1, Klivinyi 5, Krpez-Slezak 4 (2), Signaté 7, Szabó L. 3, Takács K., Vajda. Edző: Szabó Edina.

MTK – Győri Audi ETO KC 22-27 (11-16)
MTK: Hlogyik, Putz (kapusok), Blaubacher 1, Dakos 3, Frankovic, Háfra 4, Horváth D., Hosszu 1, Kovács G., Márton 4, Nyikolajenko, Slakta 1, Szádvári 1, Sztankovics, Termány 5 (2), Tóth E. 2. Edző: Golovin Vlagyimir.
Győr: Grimsbö, Kiss (kapusok), Amorim 3, Bódi 8, Broch 3, Elghaoui 2, Görbicz 5 (4), Groot, Moharos 1, Mörk 3 (2), Puhalák 2, Tomori. Edző: Ambros Martin.

Dunaújvárosi Kohász KA – Siófok KC 35-21 (18-12)
Dunaújváros: Csapó, Pálinkás (kapusok), Braun, Cifra 1, Grosch 1, Hornyák B., Karnik 2, Klujber 6 (1), Kemény 2, Kovács A. 4 (2), Kudor 4, Micijevic 3, Nick, Rácz-Vincze 5, Szalai B. 5, Takács D. 2. Edző: György László.
Siófok: Gercsó, Pastrovics (kapusok), J Agbaba 3, M. Agbaba 1, Brettner, Erdősi, Farkas E., Ferenczy 3, Janjusevic, Jezic, Németh, Sárosi, Such 4, Triscsuk 10 (4). Edző: Horváth Roland

IPRESS Center Vác – Alba Volán Fehérvár KC 31-18 (14-8)
Vác: Arenhart, Balog (kapusok), Basic 4, Bató, Farkas V., Hámori, Helembai 4, Jovetic 1, Kácsor, Nascimento 7 (5), Radosavljevic 6, Soós 4, Sziráki, Szondi 2, Temes 2, Vukcsevics 1. Edző: Szilágyi Zoltán.
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 5, Boldizsár, Hajduch 1, Ishitate, Kazai 2, Klikovac, Lavko 1, Májer 2, Mendy 1, Pelczéder 1, Piedade 2, Rideg, Rózsás, Tilinger 3 (3). Edző: Deli Rita.