Biztos FTC-győzelem a holland Dalfsen ellen

Nerea PenaA Ferencváros a holland Dalfsen ellen aratott nyolcgólos győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a 16-os főtáblára jutásért kiírt selejtező szombati első napján, Lipcsében.

Jól kezdte a mérkőzést a Ferencváros, hiszen az első három gólt Kovacsicz, Tomori és Szarka szerezte. 3-0-s magyar vezetésnél a hollandok már időt kértek, az első találatukat csak a negyedik percben lőtték be, amikor Schoenaker volt eredményes. Sajnos Tomori Zsuzsa sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot.

A folytatásban sem változott a játék képe, a Fradi első büntetőjét Pena magabiztosan értékesítette. A tízedik percben már 11-3-ra vezetett az FTC, amikor a hollandok másodszorra kértek időt. A félidő közepére csökkent a két csapat közti különbség, ám továbbra is főleg a zöld-fehérek domináltak, Tomasevics remekül védett.

Holland emberelőnynek köszönhetően a tizennyolcadik percben 12-7 volt az állás. Szucsánszki és Szamoránsky góljaival 15-7-re elhúzott a Fradi, azonban a hollandok csökkenteni tudták a hátrányukat elsősorban Schoenaker játékával. A huszonegyedik percben 16-10-es állásnál Elek Gábor is időt kért. Öt perccel a félidő vége előtt Szarkát állították ki a lengyel játékvezetők, majd nem sokkal később Szucsánszkit is kiszórták, így négy emberrel folytathatta a Fradi a mérkőzést.

II. félidő

Fradi góllal kezdődött a második félidő, Laura Steinbach büntetőből volt eredményes. Elek Gábor kapust cserélt, Szikora Melinda váltotta Tomasevicset, valamint Tomori Zsuzsa is visszatérhetett. A játékrész elején kiegyenlített csata zajlott a pályán rendkívül sok pontatlansággal, a negyvenedik percben 25-19 volt az állás. A hollandok négy pontra csökkentették a hátrányukat, ezért Elek Gábor időt kért, aminek meg is volt az eredménye, hiszen Szucsánszki, Cifra és Lukács volt eredményes.

Tíz perccel a vége előtt feljavult a Fradi játéka, a csapatból Lukács volt a legeredményesebb, az ötvenkettedik percben már tíz gól volt a két csapat közötti különbség. A végére nem változott a játék képe, így a Ferencváros 33-25-re győzött, bejutva a csoport döntőjébe.

A másik ágon a szintén a legjobb 16 közé készülő hazaiak nyertek a fehérorosz BNTU Minszk ellen, így vasárnap a Ferencváros a németekkel játszik a főtáblára kerülésért.