Biztosítani kell az olimpiai létesítmények utóéletét

Shares

mizser_attilaMizsér Attila olimpiai bajnok öttusázó, a Budapest 2024 sportigazgatója volt Monoki Lehel műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

Mizsér Attila elmondta, hogy a NOB Agenda 2020 fantázianevű programja alapján az ideiglenes rendezvényhelyszíneket az ötkarikás játékok után azonnal vissza is lehet majd bontani.

– Igyekszünk minden esetben azt megvizsgálni, hogy a leendő létesítménynek milyen utóélete lesz – terjesztette ki megjegyzését az egykori öttusázó olimpiai bajnok. Szerinte külön előny is, hogy a mobil helyszíneknek köszönhetően meg lehet mutatni 6 milliárd sportkedvelőnek ezt a gyönyörű várost 3, illetve a paralimpiával együtt 6 héten át.

– Nagyon sok olyan létesítmény épül, amelyre a magyar sportnak egyébként szüksége van, ha meg akarja tartani erős szerepét. Ha majd a ’30-as években is úgy akarunk elindulni egy-egy olimpián, hogy 20-30 érem megszerzésére is esélyünk van, akkor szükségesek ezek a fejlesztések.

Aztán lesznek ideiglenes arénák, ilyen épül például a Hajógyári-szigeten az ökölvívás versenyei számára, valamint és az Etele téri röplabdacsarnokot is elbontják, ha lementek a versenyek.

A további félelmekre, melyek szerint lehetetlen költségekbe veri magát Magyarország az olimpia rendezésével, úgy reagál: mindössze három olyan létesítményt kell felépíteni, amelyre kifejezetten az olimpia miatt van szükség: a Csepel-szigeten elhelyezendő park Olimpiai Stadionja, egy csarnok, amely a vívást és a kézilabdát fogadja be, illetve a teniszközpont. Ha nem nyerjük meg a rendezést jövőre Limában Los Angeles és Párizs ellenében, ezek az épületek nem készülnek el.

Azzal kapcsolatban, hogy Schmitt Pál korábbi NOB-alelnök szerint Párizs esélyei nőttek Róma visszalépésével, elmondta, valószínűleg Schmitt jobban ismeri a NOB belső világát, és igaz is lehet, hogy az olasz fővárost támogató latin világ Róma kiesése után egy másik, hasonló kaliberű várost támogathat.

Digisport