Boateng bombagóljával nyert a Bayern

foci_Boateng, 440

Jerome Boateng gól utáni öröme (Fotó: EP, AFP)

Az előző szezonban elődöntős Bayern München Jerome Boateng utolsó percben szerzett góljával nyert az angol bajnok Manchester City ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének nyitófordulójában.

A csoport másik szerdai mérkőzésén az európai elitbe négy év után visszatérő AS Roma fél óra alatt kiütötte a vendég CSZKA Moszkvát, a vége 5-1 lett, ezzel beállította a klub történetének legnagyobb arányú Bajnokok Ligája-sikerét. A korábbi rekordot a Sahtar Donyeck felett aratott 4-0-ás siker jelentette még a 2006-os csoportkörből. A találkozó az orosz szurkolók rendbontása miatt néhány percre félbeszakadt.

Az F csoportban a Barcelona hazai pályán csak 1-0-ra tudta legyűrni a ciprusi APOEL-t, a Paris Saint-Germain pedig 1-1-es döntetlent játszott az Ajax Amsterdam otthonában. A Barcelonában Xavi pályafutása során 142. alkalommal lépett pályára a BL főtábláján, ezzel megelőzte az örökrangsorban éllovas Raúlt.

A rómaiakhoz hasonlóan a H csoportban szereplő FC Porto is története legnagyobb különbségű sikerét aratta a BL főtábláján, miután a mesterhármast jegyző algériai szélső, Yacine Brahimi vezérletével 6-0-ra verte a selejtezőben a Debrecent is búcsúztató fehérorosz BATE Boriszovot.

A G csoportban az angol Premier League-ben százszázalékos teljesítménnyel listavezető Chelsea hazai pályán csak 1-1-es döntetlent ért el a Schalke 04 ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

E csoport:
AS Roma (olasz)-CSZKA Moszkva (orosz) 5-1 (4-0)

gól: Iturbe (6.), Gervinho (10., 31.), Maicon (20.), Ignasevics (50., öngól), illetve Musa (82.)

Bayern München (német)-Manchester City (angol) 1-0 (0-0)

gól: Boateng (90.)

F csoport:

FC Barcelona (spanyol)-APOEL (ciprusi) 1-0 (1-0)

gól: Piqué (28.)

Ajax Amsterdam (holland) – Paris Saint-Germain (francia) 1-1 (0-1)

gól: Schöne (74.), illetve Cavani (14.)

G csoport:

Chelsea (angol)-FC Schalke 04 (német) 1-1 (1-0)

gól: Fabregas (11.), illetve Huntelaar (62.)

NK Maribor (szlovén)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-0)

gól: Zahovic (92.), illetve Nani (80.)

H csoport:

FC Porto (portugál)-BATE Borisov (fehérorosz) 6-0 (3-0)

gól: Brahimi (5., 32., 57.), Martínez (37.), Adrián López (61.), Aboubakar (76.)

Athletic Bilbao (spanyol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-0