Böde és Hajnal is betalált a Honvéd ellen

Budapest, 2016. október 22. A ferencvárosi Hajnal Tamás és Böde Dániel gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában játszott Ferencváros - Honvéd mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. október 22-én. Ferencváros-Honvéd 3-2. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Hajnal Tamás és Böde Dániel gólöröme. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A címvédő Ferencváros a második félidő derekán már három góllal vezetett, végül csak 3-2-re tudta legyőzni a Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában. A Videoton kiütötte a Paksot, a listavezető Vasas Debrecenben nyert 2-1-re.

A Ferencváros védelme – amely az eltiltott Dilaver és Nalepa hiányában kifejezetten „furcsa” összetételben állt fel – több nagy hibát is elkövetett a találkozó elején, ám ezekkel a vendégek nem éltek. A zöld-fehérek ezt követően egyértelműen átvették az irányítást, és Böde Dániel fejesével megszerezték a vezetést.

Nem sokkal a szünet előtt Hajnal Tamás révén megduplázta előnyét a bajnokcsapat, így nyugodtan térhetett pihenőre.

A fordulást követően a Ferencváros átadta a kezdeményezést a kispestieknek, a gyors kontrákra helyezte a hangsúlyt, és úgy tűnt, hogy Marco Djuricin egy ilyen ellenakció végén a 60. percben el is döntötte a három pont sorsát.

A háromgólos hátrány ellenére a vendégek nem adták fel, és tovább próbálkoztak, s egy pontrúgásból szépítettek is. Bő negyedórával a vége előtt Davide Lanzafame tizenegyesével egy gólra jött fel a Honvéd, így rendkívül izgalmassá vált a hajrá.

A vendégek kis híján egyenlítettek, de a pályafutása első NB I-es mérkőzésén pályára lépő Tömösvári fejesét Dibusz hatalmas bravúrral védte, s ezzel gyakorlatilag biztosította a győzelmet csapatának.

Ez volt a két csapat történetének 200. bajnoki összecsapása.

A találkozót követően az eltiltott Thomas Dollt helyettesítve Máté Csaba értékelt. – Igazságos eredmény született. A háromgólos vezetésünk talán egy picit túlzás volt a játék képét tekintve, de ha már így alakult, akkor meg kellett volna őrizni, nem pedig azon izgulni az utolsó tíz percen, hogy kiegyenlítenekNagyon fontos győzelem volt, mert úgy nézett ki, hogy az elmúlt időszakban elveszítettük a fonalat. Bízom benne, hogy ez visszaadja a játékosok hitét. A két kapott gól ugyanakkor arról árulkodik, hogy sok tennivalónk van még. Nem akarom kisajátítani ezt a győzelmet, közös munka volt, mindenki benne volt, Thomas is, aki ma is megtartotta a taktikai értekezletet. Megbeszéltünk különböző forgatókönyveket, várható cseréket, kik jönnek be, kik mennek le.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Ferencváros – Budapest Honvéd 3-2 (2-0)
Groupama Aréna, 7072 néző, v.: Karakó
Gól: Böde (26.), Hajnal (44.), Djuricin (60.), illetve Kamber (73.), Lanzafame (78., 11-es)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Hüsing, Cukic, Ramírez – Hajnal (Gyömbér, 78.), Pintér, Trinks (Rju, 74.), Nagy Do. (Busai, 90+1.), Djuricin, Böde.
Budapest Honvéd: Gróf – Botka, Lovric, Baráth, Hajdú (Vasiljevic, 52.) – Kamber, Gazdag, Hidi – Zsótér (Tömösvári, 79.), Lanzafame, Holender (Eppel, 63.)

Budapest, 2016. október 22. Kispesti szurkolók a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában játszott Ferencváros - Honvéd mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. október 22-én. Ferencváros-Honvéd 3-2. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A kispesti szurkolók megemlékeztek 1956-ról. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Debrecenben nyert a listavezető Vasas

Eseménytelen első félórát láthatott a közönség, helyzetek, sőt kapura lövés nélkül. Az utolsó negyedórában aztán megélénkült a játék, és előbb kimaradt egy debreceni ziccer, majd a végén Murka Benedek révén megszerezte a vezetést a listavezető.

A második félidőt lendületesen kezdték a hazaiak, s ennek rövidesen eredménye is lett, hiszen néhány perc elteltével egyenlítettek. Hamar visszavette azonban a vezetést a Vasas, amely a folytatásban ugyan időnkét beszorult a saját kapuja elé, de ellentámadásaival többször is veszélyes helyzetet alakított ki. A DVSC hiába játszott fölényben, a hajrában a legnagyobb lehetőségét is kihagyta, és így a szezonban már harmadik vereséget szenvedte el hazai pályán.

Debreceni VSC – Vasas FC 1-2 (0-1)
Debrecen, 3800 néző, v.: Erdős
Gól: Holman (51.), illetve Murka (45.), Saglik (66.)
DVSC: Danilovic – Jovanovic (Horváth Zs., 78.), Mészáros N., Brkovic, Bobko – Filip, Tőzsér – Könyves (Castillion, 65.), Holman, Szakály P. (K. Mészáros, 63.) – Vittek
Vasas: Nagy G – Korcsmár, Debreceni, Ristevski, Burmeister – Murka, Kleisz, Czvitkovics (Manjekar, 72.), Hangya – Pavlov (Kulcsár T., 92.), Saglik (Osváth, 86.)

A Videoton kiütötte a Paksot

Gyors paksi góllal kezdődött a találkozó: a vendégek első szögletét követően Hahn volt eredményes. A Videoton csak néhány percig volt hátrányban, miután Géresi távoli lövését bevédte Székely. A hazaiak az egyenlítést követően is támadásban maradtak és Scepovic büntetőjével átvették a vezetést. A Paks válaszolni próbált, Vernes közeli fejesénél azonban Kovácsik nagy bravúrral hárított. A kihagyott helyzet gyorsan megbosszulta magát: Szolnoki előreívelését Scepovic egy csel után pörgette a kapuba, így már kettővel vezettek a székesfehérváriak. A vendégek helyzetét nem könnyítette meg, hogy Szabó Jánost, aki utolsó emberként lerántotta a gólhelyzetben kiugró Negót, a játékvezető kiállította.

A fordulást követően gyorsan jött az újabb fehérvári gól, Hadzic parádés mozdulattal lőtt a kapuba. A paksi gárda nem sokkal később már nemcsak háromgólos hátrányban, hanem kettős emberhátrányban is volt, mert Kecskés a büntetőterületen belüli műesését követően megkapta második sárga lapját. A Videoton továbbra is támadásban maradt, az egyik akció végén pedig Lazovic belőtte együttese ötödik gólját, ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét.

Videoton FC – Paksi FC 5-1 (3-1)
Felcsút, 1446 néző, v.: Farkas Á.
Gól: Géresi (11.), Scepovic (24., 38.), Hadzic (48.), Lazovic (63.), illetve Hahn (4.)
Kiállítva: Szabó J. (43.), Kecskés (51.)
Videoton: Kovácsik – Nego, Fiola, Vinícius, Szolnoki – Juhász R., Pátkai (Kovács I. 64.) – Hadzic, Lazovic (Feczesin 72.), Géresi (Bódi 72.) – Scepovic.
Paks: Székely – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Kecskés, Bertus, Laczkó (Kesztyűs 70.), Báló – Vernes (Koltai 55.), Hahn (Szakály D. 74.)

Újpest FC – Diósgyőri VTK 4-4 (2-1)
Illovszky Rudolf Stadion, 2000 néző, v: Pintér
Gól: Lázok (21.), Cseke (37., 87.), Bardhi (84.), illetve Vela (3.), Bognár (52., 11-es), Lipták (74.), Jagodinskis (92.)
Újpest: Banai – Balázs, Kecskés, Heris, Mohl – Windecker, Balogh – Bardhi (Andric, 86.), Cseke, Diarra (Nagy I., 68.) – Lázok (Angelov, 68.)
DVTK: Rados – Lázár, Lipták, Mahalek (Jagodinskis, 12.), Nemes – Dausvili, Elek – Vela, Bognár, Nono (Nikházi, 73.) – Novothny (Bacsa, 80.)

MTK Budapest – Gyirmót FC Győr 1-0 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1183 néző, v.: Solymosi
Gól: Torghelle (74.)
MTK: Petkovic – Okuka, Poór, Vukmir, Vadnai – Vogyicska (Katona M., 68.), Kanta J., Borbély – Ramos (Baki, 91.), Torghelle, Korozmán (Varga Sz., 73.)
Gyirmót: Sebők – Achim, Jancsó, Bojovic, Présinger – Filkor (Gyurján, 85.), Kiss M., Paku (Tóth N., 79.) – Vass P., Sallói, Madarász (Nagy O., 70.)

Mezőkövesd Zsóry FC – Swietelsky Haladás 3-0 (1-0)