Bódi Ádám duplázott a Paks ellen

Gólgazdag mérkőzésen 3-2-re nyert a Debrecen hazai pályán a Paks ellen az OTP Bank Liga 14. fordulójában.

Papp Kristóf vezető találata után két perccel Könyves Norbert két csel után továbbított a hosszún teljesen üresen érkező Bódi Ádámhoz, aki az üres kapuba lőtte a labdát (1-1).

Mindkét csapat rengeteg hibával játszott, így a folytatásban helyzeteket csak elvétve sikerült kialakítaniuk.

Az 54. percben büntetőhöz jutott a Loki, miután Bényeit lerántotta az egyik tolnai védő. A labda mögé csapatkapitányunk Tőzsér Dániel állt, aki nem hibázott, nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott. Sajnos nem sokáig volt nálunk az előny, a 60. percben egy balról érkező beadás után Papp Kristóf megszerezte a maga és csapata második találatát, így ismét egyenlő volt az állás (2-2).

A 70. percben Szabó lőtt 20 méterről, lövése alig ment el a bal kapufa mellett. Remek, fordulatos mérkőzés volt, hisz három perccel később már ismét a DVSC-nél volt az előny. Takács Tamás nagyszerűen szerzett labdát a középpályán, majd passzolt Bódinak, aki a kapu közelébe érve kilőtte a hosszú alsót (3-2).

A Debrecen már kilenc forduló óta veretlen.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Debreceni VSC-Paksi FC 3-2 (1-1)
Nagyerdei Stadion, 2802 néző, v.: Bognár
Gól: Bódi (12., 74.), Tőzsér (55., – 11-esből), illetve Papp K. (10., 61.)
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros N., Ferenczi – Bódi (Nagy K., 94.), Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Csősz, 76.) – Mengolo (Takács, 69.), Könyves.
Paks: Verpecz – Vági, Zachán, Gévay, Szabó J. – Simon Á. – Papp K., Bertus, Hajdú (Bartha, 46.) – Kulcsár D., (Szakály D., 57.), Koltai (Haraszti, 71.)

A Haladást is legyőzte a Diósgyőr

A kezdeti „ismerkedés” után fokozatosan átvette a játék irányítását a Haladás, a félidő derekától sorra alakította ki a helyzeteket. Több alkalommal csak Antal védése mentette meg a vendégeket a góltól, de hiába játszottak fölényben a hazaiak, a szünetig nem tudtak betalálni.

A második félidőre beállt a válogatott Ugrai Roland, s ez alapjaiban változtatta meg a mérkőzést, ugyanis néhány perc elteltével máris gólpasszt adott, majd maga is eredményes volt. Előbb balról beívelt szabadrúgása után Lipták fejelte a bal felső sarokba a labdát, majd két perccel később egy beadást követően ő maga volt a befejező. A Haladás hiába próbált cserékkel frissíteni, a hajrához közeledve növelte előnyét a DVTK, s ezzel el is dőlt a három pont sorsa.

Haladás-Diósgyőri VTK 0-3 (0-0)
Sopron, 1120 néző, v.: Karakó
Gól: Lipták (49.), Ugrai (51.), Nono (70.)
Haladás: Király – Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak – Kiss T., Kiss B., Tóth M. –  Mészáros (Ramos, 64.), Williams (Németh M., 77.), Rácz (Halmosi, 56.)
DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Kocsis G., Forgács – Vela, Tóth B. (Nono, 33.), Busai – Óvári, Szarka (Ugrai, 46.), Joannidisz (Nagy T., 85.)

Nem született gól Felcsúton

A Vasas átadta a területet ellenfelének, de a Puskás Akadémia hiába volt mezőnyfölényben, a kapura nem igazán jelentett veszélyt. A folytatásban a Vasas is próbálkozott a támadással, helyzetet azonban nem tudott kialakítani.

A második félidő első felében kiegyenlített játékot, de kevés helyzetet láthatott a közönség. A 73. percben aztán büntetőhöz jutott a hazai csapat, de Knezevic lövését kivédte Kamenár. Végül maradt a gól nélküli döntetlen.

Puskás Akadémia FC-Vasas FC 0-0
Felcsút, 1000 néző, v.: Farkas Á.
Puskás Akadémia FC: Hegedüs – Poór, Heris, Vanczák, Balogh – Mevoungou, Bacelic-Grgic, Márkvárt, Prosser (Molnár, 77.), Szakály P. (Perosevic, 64.) – Knezevic.
Vasas: Kamenár – Burmeister (Kleisz, 78.), Vaskó, Benes, Szivacski – James, Berecz, Hangya, Gaál – Kulcsár T. (Vogyicska, 84.), Ádám (Pavlov, 75.)

Forrás: dvsc.hu/MTI