Bódi Ádám pontot mentett az Üllői úton

Pavlovic gólt fejelt. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Debrecen a hajrában szerzett góllal 1-1-es döntetlent ért el a Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

A Ferencváros kezdte jobban a meccset, Thomas Doll tanítványai nagy iramban futballoztak, agresszíven letámadták a debrecenieket, s lendületesen fordultak támadásra. A 19. percben Varga Roland parádés jobb oldali szögletére Pavlovic érkezett a legjobban, és öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0). A folytatásban sem tudta átvenni a meccs irányítását a DVSC, melynek helyzete sem volt az első félidőben.

A fordulás után aktívabbá vált Kondás Elemér csapata, a hazaiak azonban sokat mozogva védekeztek, remekül zárták le a területeket, így csak szenvedett a tavalyi bajnok gárda. A Ferencváros elsősorban kontrákból veszélyeztetett, ám lehetőségeit elhibázta, az utolsó pillanatokban pedig Bódi Ádám egy bal oldalról, az alapvonal közeléből elvégzett szabadrúgást gyönyörűen a hosszú felső sarokba lőtt (1-1).

Gera

A döntetlennel a Ferencváros egy ponttal előzi meg a tabellán a harmadik MTK-t.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: – Nagy dicséretet szeretnék mondani a csapatomnak. Harciasan és jól játszottunk a mai meccsen. Az első perctől kezdve mi irányítottunk, jól oldottuk meg a feladatokat. Több helyzetünk is volt, szerencsére az egyikből gólt is szereztünk. Az egyetlen szemrehányás, hogy nem lőttük második gólt. A Debrecen előtt is adódtak lehetőségek a második félidőben, az utolsó percben ki is egyenlített. Úgy gondolom, megérdemeltük volna a győzelmet, ezért egy kicsit mérges vagyok. Sokat futottunk, rengeteget tettünk a győzelemért, de sajnos nem sikerült. A második félidőben sok szabálytalan szituáció volt, amit ellenünk fújtak. Sebaj, a labdarúgás ilyen, bízunk benne, hogy jövő héten győzni fogunk.

Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője: – Igazi rangadó volt szép számú közönség előtt. Rengeteg esemény volt a találkozón. Az első félidőben a hazaiak domináltak jobban, nyomást gyakoroltak ránk. Megvoltak a helyzeteik, ráadásul egy szögletet követően gólt is szereztek. A második félidőre sokkal kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. Offenzívebbek voltunk, előre cseréltünk, mindent megtettünk, hogy kiegyenlítsünk. Szerencsére meg is voltak a lehetőségeink, egy gyönyörű szabadrúgás góllal pedig elvittük az egy pontot, ami nagyon fontos a számunkra. Tudtuk, hogy a Ferencváros egy jó csapat, a mai napon be is bizonyította. Dicséret illeti a játékosaimat, hiszen nem adták fel, és az utolsó percekig küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye.