Bódi Ádám gólja a Debrecen bajnoki címét jelentette!

Labdarúgó NB I - Puskás Akadémia - DVSC-TEVA

Elmaradt mérkőzésén a Puskás Akadémia 1-0-s legyőzésével, Bódi Ádám góljának köszönhetően 2005 óta hetedszer lett bajnok a labdarúgó NB I-ben a DVSC, pontosabban a futball még nem látott olyan összeomlást, amely ahhoz szükségeltetne, hogy a Győr megvédje címét. Ehhez az utolsó kör alatt három pontnyi és 14 gólnyi előnynek kellene elenyésznie. Valószínűtlen.

A két fél motivációs különbsége (a Puskás Akadémia már biztosan bent maradt, a Debrecen viszont az aranyra hajtott) nem domborodott ki az első félidőben, sőt, az első lehetőség az „akadémisták” előtt adódott, de Lencse emelését Korhut kifejelte a gólvonalról. Utóbbi, valamint Szakály Péter csütörtökön pályára lépett a dánok elleni derbin is, de nem tűntek fáradtabbnak, halványabbnak a többieknél. Bódi viszont kiemelkedett, előbb alig lőtt mellé, majd szép kötény és sarkazás után hozta helyzetbe Kulcsárt, mindhiába.

A második félidőben megint Bódi lövése jelentett némi veszélyt, majd a mezőny legjobbjaként nagyszerű kiugratást kapott a bal oldalról, s könnyedén a hálóba emelt (66. perc, 0-1). „Mi ez a csend? Bajnokcsapat!” – süvitette egy bor- vagy sörízű hang debreceni részről, s a szerény létszámú Loki-tábor rá is kezdte a folyamatos dalolásra. Tehette, hiszen maradt az eredmény, amit a lefújás végén kitörő örömmel vettek tudomásul a hajdúságiak. Nem véletlenül.

Kondás Elemér vezetőedző így értékelt:

„Matematikailag még nem vagyunk bajnokok, de azért már örülünk egy kicsit, igazán ünnepelni szombaton fogunk. Nagyon nehéz meccs volt, így is készültünk, fel tudtuk törni őket, s egy szép góllal sikerült nyerni. A halasztás és a válogatott meccs miatt is, ahol két emberünk is kisebb sérülést szenvedett, még nehezebb dolgunk volt, igazából csak nekünk volt veszíteni valónk. Most viszont 3 pont és 14 gól előnyt csoda lenne leadni, így hazafelé oldottabb lesz az út, mint a múltkor. Az egész idény során igazi csapatot alkottunk, még a vereségeknél is, többször hátrányból álltunk fel, s a legtöbb gólt rúgtuk, ezért lettünk bajnokok.