Botlott a Real Madrid és a Barcelona is

Real SociedadA spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában megszakadt a Real Madrid 22 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, míg az FC Barcelona két hónap után kapott ki ismét.

A nevető harmadik az Atletico Madrid, hiszen a matracosok a Levante 3-1-es legyőzésével pontszámban beérték a második helyen álló katalánokat. A királyi gárda egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, ám így is vezet egy ponttal a Barcelona előtt.

Luis Enrique csapata úgy állt ki San Sebastianban a Real Sociedad ellen, hogy a kispadon kezdett Dani Alves, Piqué, Neymar, Lionel Messi, Rafinha és Ivan Rakitic is. Nem akarom lelőni a poént, de rá is fázott erre a felállásra a Barcelona, hiszen már a második percben hátrányba kerültek a katalánok. A 2. percben egy hazai szöglet után a kapu elé beívelt labdát Jordi Alba Busguets elől tökéletesen fejelte a saját hálójába (0-1).

A gyorsan bekapott gól a Barcelona vesztét okozta, a második félidőben hiába állt be Messi és Neymar is, a katalánok még kiegyenlíteni sem tudtak a Municipal de Anoeta-stadionban. A Manchester United bukott edzője David Moyes nagyszerű győzelmet aratott új csapatával. Külön érdekesség, hogy a Barcelona tavaly februárban is kikapott a a Real Sociedadtól, akkor 3-1 volt a végeredmény. A Barcelona utoljára 2007-ben tudott nyerni San Sebastianban.

A Real Madrid Valenciában vendégszerepelt, ahol az első félidőben Cristiano Ronaldo büntetőjével jutott vezetéshez a „királyi gárda”. A portugál aranylabdás ebben a szezonban 26. gólját szerezte meg. Csak az érdekesség kedvéért Lionel Messi és Neymar összesen szerzett 26 gólt.

Az „őszi” utolsó fordulóban a Real Madrid az Espanyolt fogadja, míg vasárnap este a Nou Campban rendezik az FC Barcelona-Atletico Madrid csúcsrangadót.