Botlott az Atletico Madrid!

Fotó: Diario AS

A címvédő Atletico Madrid 2-0-ás vereséget szenvedett az elsőosztályú spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában, így a Real Madrid és az FC Barcelona hat, illetve hét pontos előnyre tett szert a „Matracosokkal” szemben.

Az Atletico Madrid a Barcelonában elszenvedett januári (3-1) vereség óta a bajnokságban zsinórban négy győzelmet aratott, Diego Simeone csapata a Real Madrid elleni 4-0-ás sikerrel zárta a sorozatot.

Ennek fényében úgy tűnt nem okozhat gondot a madridiaknak a vigói kirándulás. A mérkőzés elején Antoine Griezmann lövését hárította Sergio Alvarez, a másik oldalon Nolito gurított kapu mellé.

Az 59. percben az Atletico Madrid 16-osán belül a csereként pályára lépett Mario Suarez mellett esett nagyot Nolito. A játékvezető büntetőt ítélt, amit maga  a sértett értékesített: Nolito a bal alsó sarokba helyezte a labdát (1-0).

A Celta de Vigo kapuja előtt Griezmann a Sergio Alvarezről kipattanó labdát helyezte kapu mellé. A következő Griezmann lövést a kapu jobb alsó sarkából szedte ki a Celta de Vigo kapusa, a kapufa is besegített Sergio Alvareznek.

A 71. percben Krohn-Dehli átadása után Fabian Orellana lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0). Diego Simeone, aki korábban sérülés miatt Tiagót, majd a szünetben Fernando Torrest is lecserélte, a 73. percben a mexikói Raúl Jimenezt küldte pályára. Az Atletico Madrid azonban még szépíteni sem tudott, a Celta Vigo utoljára 2007-ben, az utolsó fordulóban tudta legyőzni a „Matracosokat”.

Az FC Barcelona vasárnap délután hazai pályán is kiütötte a Levantét. A gólgyártást az első félidőben káprázatosan játszó Neymar kezdte meg, majd Lionel Messi egy újabb mesterhármassal jelezte az aranylabdás Cristiano Ronaldónak, hogy még nem lefutott a spanyol gólkirályi cím sem. A portugál csatár 28 gólnál jár, de Messi már két találatra megközelítette CR7-et. Az argentin sztár karrierje 300. bajnoki mérkőzésén lépett pályára a katalán klubban.

A mérkőzés végén Luis Suarez egy Puskás-díjra is jelölhető szépségdjas ollózással állította be az 5-0-ás végeredményt.

A listavezető Real Madrid még szombaton nyert két góllal a Deportivo la Coruna ellen, az eltiltásából visszatért Cristiano Ronaldo ezúttal csak egy gólpasszt jegyzett.