Brassóban győzött a MAC Budapest

Fotó: Bán Olivér/miskolcijegesmedve.hu

A MAC 6-1-re győzött a Corona Brasov otthonában a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján. A címvédő DVTK Jegesmedvék hazai pályán 3-2-re múlta felül az Újpestet.

Óvatos játékkal indult a meccs, kevés helyzettel. A 4. percben Hodos már csak a kapussal állt szemben, de lövését magabiztosan védte Kiss. A 7. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék: Láda oldalról lőtte rá a korongot, amely felpattant Silán, majd a kapuba hullott 1-0). A 12. percben, emberelőnyben egyenlített az Újpest: Kiss még kitolt egy távoli lövést, ám az őrizetlenül maradt Virág közelről a hálóba emelt (1-1). A 17. percben Sagert kékvonalas bombáját Sila fejjel védte, majd egy perc múlva Booras nagy löketét hárította bravúrral.

A második harmadból alig egy perc telt el, amikor a Jegesmedvék kettős emberelőnybe kerültek, ám ezt nem sikerült kihasználni. Nem sokkal később a vendégek játszhattak egy embernyi fölényben, ám ők sem tudtak ezzel élni. A harmad felénél egyenlő létszámnál is beszorult az Újpest, ám Sila remekül védett. Ezután kijött a szorításból a vendégcsapat, és ekkor Kiss bizonyította, hogy remekül megállja a helyét a kapuban. Fél perccel a vége előtt Lindgren lőtt a harmad közepéről a miskolci kapuba (1-2). A bírók hosszasan videóztak, de végül megadták a gólt.

A harmadik harmad 4. percében Booras lövés átcsúszott Sila lábai között és – ez a sajtóhelyről, az újpesti kapu fölül egyértelműen látszott – a gólvonal mögé jutott. A bírók ezúttal is hosszú ideig nézték a kamerák felvételeit, és végül megadták a gólt (2-2). Nagy küzdelem alakult ki, mindkét oldalon helyzetekkel, de gól nélkül. A 17. percben kihasználta emberelőnyét a Miskolc: Somogyi a kapu előteréből lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-2).

Mayer Péter (DVTK): – Sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek kihasználása nem volt a legjobb. Ám amíg megtaláljuk az utat a győzelemhez, addig ez inkább egy finomításra váró feladat. Helyenként jól játszottunk, több periódusban is uraltuk a játékot, és végül be tudtuk ütni a győztes gólt.

Szilassy Zoltán (UTE): – A Miskolc dominált a mérkőzésen, ám a defenzív játékunk jó volt. A végén több kiállítást szedtünk össze a kelleténél, és végül így kaptuk a harmadik gólt. Úgy érzem egy pontra legalább rászolgáltunk volna.

MOL Liga:

ASC Corona Brasov (román)-MAC Budapest 1-6 (1-1, 0-3, 0-2)
Gól: Molnár Zsolt (10., emberelőnyben), ill. Michael Quinn (11., 30. – mindkettőt emberelőnyben), Jeffrey Hayes (24.), Niko Saarenpaa (34., 41.), Mestyán István (50.)

DVTK Jegesmedvék-Újpest 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)
Gól: Láda Balázs (7.), Jon Booras (44.), Somogyi Balázs (57., emberelőnyben), ill. Virág Tamás (12., ee.), Victor Lindgren (40.)