Bravúros fehérvári siker Bécsben

VIC_AVSA vendég Fehérvár AV19 4-3-ra legyőzte Bécsben a közvetlen élmezőnyhöz tartozó Vienna Capitals csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki fordulójában.

Kisebb-nagyobb helyzetek akadtak mindkét oldalon az első 10 percben,  hazai oldalon a fiatal Kickert, cmíg a fehérvári kapuban Rajna Miklós jól állta a sarat. A mérkőzés 13. percében végül megérkezett az első gól, Sarauer vitte be középen a korongot a támadó harmadba, a jobb szélen érkező Bodohoz passzolt, aki lőtt, a laposan érkező lövésbe pedig Andrew Sarauer tette bele jól az ütőjét (0-1).

A harmad végén emberelőnybe kerültek Kógerék,  ebből pedig 17 másodperccel a játékrész vége előtt újabb gólt szereztek a kék-fehérek. Megint Sarauer juttatta be a korongot a bécsi harmadba, támadóink pedig jól mozgatták a védelmet Kickert előtt. Kevin Sagert bombaerős lövése védhetetlenül vágódott a hálóba (0-2).

A második harmadban egy sokkal agresszívebben játszó Bécset láthatott a közönség. A 29. percben egy, a sarokból szerencsétlenül pattanó korong éppen az érkező Sharp elé került, aki senkitől sem zavartatva tudta megszerezni csapata első gólját (1-2). A 33. percben aztán emberelőnyben is próbálkozhattak a sárga-fekete mezesek, egy szépen kijátszott akció után Tessier lőtt az üres kapuba (2-2). A harmad utolsó öt percében is maradt a bécsi mezőnyfölény, ráadásul két és fél perccel a dudaszó előtt újabb fórt kaptak a hazaiak. Először úgy tűnt, nem sikerül kijuttatni a korongot a harmadból, de előbb Sarauer, majd Bodo szabadított fel.

A 47. percben Lakos kiállítás után újabb előnyhöz jutott a Fehérvár AV19, de míg egyszer a hazai bekkek zártak jól, máskor Kickert állta útját a próbálkozásoknak. Alighogy kiegészültek Rotterék, Sofron Istvánhoz került a korong a buli után, aki egy remek egyéni akció után újabb gólt szerzett csapatunknak (2-3).  A gól után újabb emberhátrányt sikerült kivédekezni.

A fehérvári első sor már egyenlő létszámnál is jól forgatta a korongot a bécsi kapu előtt, záporoztak a lövések Kickert kapuja felé. A mérkőzés vége előtt négy perccel, végül Adam Courchaine lövése talált utat a hálóba (2-4). Mindössze 15 másodperc múlva egy Rajnáról szerencsétlenül lecsorgó Korong Nödl elé került, aki az üres kapuba helyezett (3-4).

Benoit Laporte: „Nagyon elégedett vagyok. A srácok végig jól koncentráltak, és ami még fontosabb, bátran játszottak. Ugyan a hazaiak két gólról még fel tudtak állni, és nagyon jók voltak támadásban, ám a játékosaim nem hátráltak meg és végig hittek a győzelemben. Úgy gondolom fontos momentuma volt a mérkőzésnek, hogy előnyből is szereztünk gólt, valamint, hogy több minőségi lövésünk is volt, mint az elmúlt mérkőzéseken. A játékosaim végre elhitték, hogy a sok lövésből gól születik, ebben nagy fejlődést látok a csapatban. A támadások mellett a kapusunk teljesítményét is ki kell emelnem. Vasárnap a liga topcsapata, a Salzburg érkezik hozzánk, a mai mérkőzésből meg kell tartanunk azt a pozitív hangulatot, ami ma is hozzásegített bennünket a győzelemhez. Lehet, hogy fáradtak leszünk, vagy sérültjeink vannak, de ha hiszünk benne, újabb győzelmet könyvelhetünk el.”

EBEL:

Vienna Capitals – Fehérvár AV19 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)
Gól: Sharp (30.), Tessier (34., emberelőnyben), Nödl (56.), ill. Andrew Sarauer (13.), Kevin Sagert (20., emberelőnyben), Sofron István (49.), Adam Courchaine (56.)