Bravúros Fradi-győzelem Rijekában

FTCHazai környezetben egy góllal kikapott a Veronától a BVSC-Zugló a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjében, a párharc szerdai első mérkőzésén. Bravúros Fradi-győzelem Rijekában.

Négygólos előnyt szerzett a hazai visszavágóra a Ferencváros az Euro Kupában. A negyeddöntő első mérkőzésén csapatunk 13-9-re nyert a Primorje Rijeka otthonában.

A Fradi szempontjából nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés. A vezetést egyből az első támadásból a Primorje szerezte meg, válogatott centerük, Radu góljával. Gyorsan nőtt kettőre a hazai előny, Vukicevic is betalált. Két perc sem telt el, amikor már 3-0 állt az eredményjelzőn. Emberelőnyös helyzetből szépített Madaras Norbert (3-1). Időt kért a negyed felénél Varga Zsolt. Használtak a vezetőedző szavai, mert Tóth Márton gólra váltotta az újabb előnyt (3-2). Marko Cuk akciógóljával egyenlített ki a Fradi, a negyed 3-3-mal zárult.

Egy perc telt el a második játékrészből, amikor a kiharcolt büntetőt Madaras értékesítette, átvette a vezetést az FTC (3-4). Az előny nem tartott sokáig, a következő támadásnál gyorsan válaszolt a Rijeka, Power góljával egyenlítettek majd egy perccel később megint vezettek.

A negyed közepén Avramovic hozta egálra újra a meccset (5-5). Madaras már harmadik gólját lőtte be, és szerezte meg másodszor is a vezetést a Fradinak (5-6). A negyedből 1.23 volt vissza, amikor időt kért Varga Zsolt, a taktikai utasítás ezúttal is segített, a csapatkapitányuk, Nyéki Balázs fejezte be góllal a fórt, így ezt a negyedet 4-2-re megnyerte, a félidőben pedig 7-5-re vezetett a Ferencváros.

A szünetben kapust cserélt a Rijeka és a harmadik játékrész elején gyorsan kiegyenlített, hiszen előbb Power majd Radu talált be, de fordítaniuk nem sikerült. Marko Cuk gondoskodott arról, hogy a Fradinál legyen az előny (7-8). Az előző két játékrészhez hasonlóan jókor kért időt Varga Zsolt, érkezett is az újabb találat, Tóth Márton növelte kettőre a különbséget (7-9). A negyed végén Mitrovic is meglőtte a maga gólját.

A negyedik negyedben Katonás Gergő kipontozódott, az előnyt Vukicevic használta ki. Két perc sem telt el, amikor a Fradi vezetőedzője magához rendelte a csapatot, nyugtatni kellett a játékosokat. Ideiglenesen sikerült, Jansik Szilárd akciógóljával megint három volt a különbség. Nem sokkal később azonban Jansiknak is el kellett hagynia a medencét, a hajrára két bekkünk is kiszállt a játékból. Nehéz öt perc várt a Fradira, de keményen küzdött a csapat. Másfél perccel a vége előtt Mitrovic érkezett, találatával néggyel ellépett csapatunk(8-12). Varga Dániel is elhagyta kiállítás miatt végleg a medencét az utolsó percre, ezt kihasználta a Rijeka, Vukicevic lőtt gólt. Majd a negyedik védőnket Pohl Zoltánt is kiküldték a játékvezetők. Mindez nem zökkentette ki a Ferencvárost, centerünk Tóth Márton harmadszorra is betalált.

Végeredményben az FTC-PQS Waterpolo 13-9-re megnyerte a mérkőzést és négygólos előnyből várhatja a december 10-i Euro Kupa negyeddöntő visszavágót.

Varga Zsolt, vezetőedző, FTC-PQS Waterpolo: „Az első negyedet rosszul kezdtük, elmentek 3-0-ra, ami kicsit ijesztő volt, de ez betudható az utazásnak meg a kezdeti idegességnek, de innen visszajöttünk. Egyszer vezettek még ellenünk, de utána átvettük az irányítást és végig kézben tartottuk a mérkőzést. A kezdeti instabil védekezés sokkal stabilabbá vált, a támadás hatékonysága megmaradt végig. Örülök, hogy Varga Dániel vállalta a játékot és komplett csapattal játszottunk. Arra számítottunk, hogy nagyon sok kiállítást kapunk majd a találkozón. Amit kértem, az emberhátrányos védekezésünk ma jól működött.”

Tóth Márton, játékos, FTC-PQS Waterpolo: „Nem jó előjelekkel jöttünk erre a mérkőzésre, az Eger és a Szolnok elleni vereség meg is látszódott a találkozó elején. Aztán felvettük a ritmust. Nagyon összeszedettek voltunk, ami a hátrányos védekezésben mutatkozott meg. Kellett ez a győzelem a csapatnak. Építjük tovább a játékunkat”.

Varga Dániel, játékos, FTC-PQS Waterpolo: „Elégedett vagyok a négygólos győzelemmel, muszáj is kicsit elégedett lenni, mert nem volt sok sikerünk az elmúlt héten. Az látható, hogy még mindenben fejlődnünk kell, még feszesebben, tudatosabban kell játszanunk. Kaptunk olyan gólokat is zónából, amit meg kellett volna akadályozni. A Rijeka világklasszis centerének, Radunak köszönhetően pedig sok kiállítást kaptunk, ezért pontozódott ki a négy védőnk. Visszatérésről esetemben nem beszélhetünk, inkább csak beugrásról, mivel több hetes rehabilitáció vár rám. Cseh Krisztina erőnléti edzővel sikerült stabilizálni a vállam, keményen bemelegítettünk a mérkőzés előtt. Kapura nem lőttem, védekeztem végig.”

Vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Primorje Rijeka – FTC-PQS Waterpolo: 9-13 (3-3,2-4,2-3,2-3)

Gól: Madaras 3, Tóth 3, Cuk 2, Mitrovic 2, Avramovic, Nyéki, Jansik.

[Customads id=646335]

Egygólos hátrányban a BVSC-Zugló

Nem kezdett jól a magyar csapat a Szőnyi úti uszodában rendezett találkozón, legalábbis a védekezése nem állt össze az első negyedben, amelyben így öt gólt kapott a komoly játékerőt képviselő olasz együttestől.

A folytatásra javult a helyzet, előbb döntetlennel zárult a második szakasz, majd a harmadikat már a BVSC-Zugló nyerte, ezzel felzárkózott egy gólra, noha korábban kétszer is volt négy találatnyi a különbség.

Az utolsó nyolc percben az olaszok voltak először eredményesek, azaz elmaradt az egyenlítés, majd a folytatásban növelte előnyét a Verona, s a magyar csapat csak felzárkózni tudott. A hazaiak közül Török Béla és Pásztor Mátyás három-három gólt lőtt.