Bravúros nyíregyházi győzelem

A Fatum-Nyíregyháza négy játszmában nyert a mindeddig veretlen Nova KBM Branik Maribor vendégeként a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

Négy korábbi meccsét megnyerte a 14-szeres szlovén bajnok, a vendégek azonban ettől nem estek hanyatt. Az első szettben alaposan meglepték a hazaiakat, a különbséget folyamatosan hizlalva szereztek vezetést. a nyíregyháziak.

Mindez felrázta a Maribort, amely a jóval szorosabb második etap behúzásával egyenlített, a harmadik felvonásban viszont ismét megugrottak a látogatók (5:10), és bár visszakapaszkodott a házigazda, a végjátékban nem osztottak nekik lapot. A negyedik szakasz újfent álomszerűen indult (2:8) a Horváth-gárda számára, amely nem packázta el az esélyt, kellemes meglepetésre megfosztotta veretlenségétől a déli riválist.

Horváth András: „Azt gondolom, szép győzelmet arattunk, mégpedig nagyon fegyelmezett játékkal, amihez gratulálok a csapatnak.”

A Fatum szombaton – ugyancsak Mariborban – a szintén szlovén, Calcit Kamnik együttesével mérkőzik.