Bravúros veszprémi győzelem a Kiel otthonában

Kiel_Veszprem_01A Telekom Veszprém 27-25-re győzött a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai mérkőzésén, ezzel jelenleg csoportja harmadik helyén áll.

A magyar csapatból Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Marko Kopljar és Ligetvári Patrik is hiányzott. A hazaiaknál pályára lépett a szerb Marko Vujin, aki a Dunaferr, majd a Veszprém játékosaként 2003 és 2012 között Magyarországon kézilabdázott.

Már a meccs elején elhúztak a hazaiak, ezért a nyolcadik percben időt kellett kérnie Javier Sabaté veszprémi vezetőedzőnek (5-1). Momir Ilic vezérletével hamarosan egyenlítettek a vendégek (7-7), majd Nagy László góljainak köszönhetően – a mérkőzésen először – a 21. percben már ők vezettek (10-11). Az első félidőben mindkét hétméteresét kihagyta a magyar csapat, a németek mind a négyet értékesítették, ennek ellenére a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

Három találattal kezdte a második felvonást a Veszprém (15-18), de ezúttal a németeknek sikerült kisvártatva egyenlíteniük (20-20). Az 52. percben a svéd Niclas Ekberg a kapufát találta el büntetőből, a túloldalon a szlovén Dragan Gajic viszont megszerezte első találatát, ezzel ismét hárommal vezetett a Veszprém (22-25).

[Customads id=646335]

A folytatásban három támadást is eredménytelenül fejezett be a vendégcsapat, de a védekezése jól működött, és amikor Nagy László ismét betalált, három perccel a vége előtt a Kiel edzője időt kért.

A végjátékban is taktikusan, higgadtan kézilabdázott a Veszprém, amely végül két góllal győzött.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Ekberg volt hét találattal, Patrick Wiencek hat gólt szerzett.

A Veszprém legközelebb jövő szombaton lép pályára a BL csoportkörében, akkor a lengyel Wisla Plock csapatát fogadja.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 11. forduló, A csoport:

THW Kiel (német) – Telekom Veszprém 25-27 (15-15)
Kiel: Wolff, Landgraf (kapusok), Bilyk 3, Brozovic, Dahmke 1, Dissinger 1, Duvnjak 2, Ekberg 7, Lackovic, Nilsson, Santos, Sprenger, Toft Hansen 1, Vujin 2, Wiencek 6, Zeitz 2. Edző: Alfred Gislason.
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek, Chema Rodriguez, Gajic 1, Gulyás 1, Ilics 7, Iváncsik 2, Lékai 6, Marguc, Nagy L. 6, Nilsson, Schuch, Sulic 2, Terzics, Ugalde 1. Edző: Xavi Sabaté.

Február 16. 20:00: Kadetten Schaffhausen – FC Barcelona Lassa
Február 18. Orlen Wisla Plock – Bjerringbro Silkeborg
Február 18. 17:30: SG Flensburg Handewitt – PSG Handball

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 18 pont/10 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 16/10, 3. Telekom Veszprém 12/11, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/9 (241-222), 4. THW Kiel 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock (lengyel) 6/10, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/10, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/9