Brazília emberelőnyben fordított Magyarország ellen

A gólszerző Mervó Bencére két brazil hátvéd ügyelt. Fotó: FIFA

A magyar válogatott közel nyolcvan percet emberhátrányban futballozva 2-1-es vereséget szenvedett a brazil csapattól az Új-Zélandon zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon.

Álomszerűen kezdett a magyar csapat, ugyanis az észak-koreaiak ellen triplázó Mervó Bence már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést – igaz, ehhez kellett a brazil kapus hatalmas hibája is. Nem sokkal később kis híján növelte előnyét a magyar válogatott, de a nyitómérkőzésen szintén eredményes Forgács Dávid lövése a felső lécen csattant. A 16. percben nehéz helyzetbe került Bernd Storck együttese, ugyanis Tamás Krisztián megkapta második sárga lapját, így bő negyed órát követően emberhátrányba került a csapat.

Innentől kezdve a dél-amerikaiak vették át a kezdeményezést, de a magyarok növelhették volna előnyüket: előbb Kalmár Zsolt vette észre tökéletesen, hogy a brazil kapus messze kint áll a kapujából, ám félpályán túli lövése célt tévesztett. Később Mervó járt közel második góljához, de közeli fejesét nagy bravúrral hárította Jean.

Az első játékrész két kulcsszereplője: Kalmár Zsolt és Mervó Bence. Fotó: FIFA

A fordulást követően gyorsan egyenlítettek a brazilok, Pereira lövését még hatalmas bravúrral védte Székely György, a szöglet után Danilo fejesével szemben azonban már a magyar kapus is tehetetlen volt. A brazilok ezt követően szinte végig egykapuztak, a magyarok csak pillanatokra tudták megtartani a labdát, s mindössze pontrúgásokkal próbáltak veszélyt teremteni. A nyomást a 85. percig bírta a magyar csapat, ekkor büntetőt kaptak a brazilok, amelyet Andreas Pereira értékesített, Székely csak hozzá érni tudott a labdához.

– Ritka alkalom, hogy vereség után gratulálni lehet egy csapatnak, de a mostani egy ilyen eset – értékelt a mérkőzést követően Bernd Storck sportigazgató. – Taktika és csapategység szempontjából mérkőzésről mérkőzésre előrelépünk, azt hiszem, játékosaim nagyon sokat tanultak ebből a meccsből is, amelyen a torna egyik nagy csapata ellen sokáig a győzelemért, de végig a pontszerzésért harcban állva játszott. Soha nem foglalkozom a játékvezető ténykedésével, ez nem az én stílusom, most is inkább azt emelném ki, hogy amikor a mérkőzés után a játékosok szemébe néztem, azt láttam, hogy félelem nélkül várják a Nigéria elleni harmadik csoportmeccset.

Az E csoportot a  6 pontos Brazília vezeti. Magyaroszág és Nigéria 3-3 ponttal rendelkezik, de a mieinknek eggyel jobb a gólaránya. Az utolsó fordulóban vasárnap magyar idő szerint reggel 7 órakor Magyarország és Nigéria játszik egymás ellen az eddigi csoporthelyszínen New Plymouthban, míg a Brazília – Észak-Korea találkozót ugyanebben az időpontban Christchurchben rendezik meg.

A 24 csapatos világbajnokságon két fordulót követően az Egyesült Államok, Portugália, Brazília és Németország százszázalékos. A D csoportban az utolsó kör előtt mind a négy országnak 3-3 pontja va. A záró fordulóban Szerbia-Mexikó és Mali-Uruguay mérkőzésekre kerül sor.