Bronzéremért játszhat az UVSE

Fotó: Merész Márton

A bronzéremért játszhat szombaton az UVSE csapata a női vízilabda Euroligában, mivel az athéni négyes fináléjának pénteki elődöntőjében öt góllal kikapott a tavalyelőtt és tavaly is győztes spanyol Sabadelltől.

Az ötödik percig kellett várni az első gólra, melyet emberelőnyből a spanyolok szereztek. Nem sokkal később jött az egyenlítés, Kiss Alexandra ejtette át a labdát a Sabadell kapusa felett, de az első szünet előtt az ellenfél létszámfölényben még egyszer eredményes volt (1-2).

Nem kezdődött jól a második szakasz, a magyar helyzetek kimaradtak, a spanyolok pedig továbbra is eredményesen játszottak emberelőnyben (1-4). Aztán Sikter Diána húzta be a labdát a kapuba (2-4), amikor a Sabadell került emberhátrányba, majd hasonló helyzetben előbb nőtt, majd megint csökkent a különbség, utóbbi Keszthelyi Rita jóvoltából (3-5).

A harmadik ráúszásnál Keszthelyi hozta el a labdát, nem sokkal később pedig szép ejtéssel faragott a hátrányon (4-5). Egynegyednyi idő elteltével szereztek ismét gólt a spanyolok: a magyar szövetség honlapjának helyszíni tudósítása szerint végig nagyszerűen védő Gangl Edina Espar lövésénél volt tehetetlen (4-6). Mindkét csapat sok hibával játszott ekkor, majd spanyol időkérés után, 19 másodperccel a negyed vége előtt Morales harmadik góljával ismét háromtalálatnyira nőtt a különbség (4-7).

A negyedik szakasz elején Kiss Alexandra nagy lövéssel hozta feljebb csapatát (5-7), de hamarosan visszaállt a különbség, sőt még nőtt is (5-9), ezzel pedig elszállt a döntőbe jutás esélye. A játékrész ötödik percének végén Szücs Gabriella egy ejtéssel talált a kapuba (6-9), a végére pedig még két spanyol gól maradt (6-11). Az UVSE így szombaton a bronzéremért szállhat vízbe az orosz Kirisivel szemben.

Eddig egyszer nyerte meg a legrangosabb európai kupasorozatot a nőknél magyar csapat: a Hungerit-Szentes 1993-ban a BEK-ben bizonyult a legjobbnak. Tíz évvel később a Dunaújváros ezüstérmes lett, emellett hét harmadik és hat negyedik hely jutott a magyaroknak. Az UVSE pénteki veresége nyomán utóbbiak egyike nő szombaton eggyel.