Bronzérmes a Cegléd

CegledParádés kezdésének köszönhetően lényegében végig vezetve megnyerte Győrben a bronzcsata mindent eldöntő, harmadik meccsét a Cegléd, így Cziczás László együttese a Magyar Kupa ezüstérem után a bajnokságban a 3. helyen zárva bronzérmes lett, s egyértelműen élcsapattá nőtte ki magát.

A Cegléd egy Nagy-Bujdosó Nóra és Katona Szidónia vezette 10-2-es nyitó 2 és fél perccel adta a győri csapat tudtára: feltett szándéka a döntő, 3. meccsen megszerezni a bajnoki bronzot. Goree és Kiesel vezetésével egy 7-0-lal 1 pontra feljött a Győr. A szakasz második felében Medgyessy Dóra sziporkázott, s vezérletével a szakasz végén 9 ponttal ment a CEKK.

Lendületben maradtak a vendégek, s Maja Skorics vezérletével egy 10-2-t repesztve a második negyed elején közel 20 pontosra nőtt a Cegléd előnye. Cziczás László ezúttal sem cserélte szét csapatát, Laklóth Anna két hármasa ébresztette fel a hazaiakat, s bár egyszer újra megugrott a Cegléd, szünetig a 10 pontos lélektani határon belül kerültek Völgyi Péter tanítványai.

Szünet után álladósult a 10 pont körüli vendég vezetés, a negyed hajrájában Simon Zsófia három triplát beemelve egy 9-2-es rohamot vezényelve 6 pontra hozta fel csapatát.

Ahogy a Magyar Kupában a negyed- és az elődöntőben a Cegléd nagy négyese, a Medgyessy, Katona, Skorics, Nagy-Bujdosó kvartett ezt a mérkőzést is végigjátszotta. Hullámvölgy természetesen akadt a záró szakaszban, a 37. perc végén 2 pontra feljött a Győr, de 65-63-nál Nagy-Bujdosó triplát dobott, ami egy hazaiak számára végső csapást jelentő 7-2-es ceglédi roham kezdetét jelentette.

Le a kalappal Cziczás László együttese előtt, amely a Magyar Kupában szerzett 2. hely után a bajnokságban bronzérmet szerzett, ráadásul ezen a döntő találkozón a nagy kvartett mellett a 18. születésnapját a hónap vége felé ünneplő Kányási Veronika több, mint 35 percet játszott, s 7 pontot, valamint 4 lepattanót tett a közösbe.

Völgyi Péter: „Nagyon akartuk ezt a bronzérmet, de rendkívül tompán kezdtünk. Igazából Cegléden kellett volna lezárni ezt a párharcot, mert ezúttal jobban játszott a Cegléd.”

Cziczás László: „A szavak elfogytak… Maja Skoric csapatkapitányunkért játszottunk. Sokunknak az első győzelme volt a mostani Győrben, de ez egy életre szóló emléket jelent.”

Női kosárlabda NB I, a 3. helyért, 3. mérkőzés:

CMB CARGO UNI Győr-VBW CEKK Cegléd 69-77 (18-27, 19-19, 17-14, 15-17)
Győr: KIESEL 13/3, Laklóth 8/6, Lihtarovics 2, Varga Zs., GOREE 23. Csere: SIMON ZS. 23/12, Török Á. Edző: Völgyi Péter
Cegléd: MEDGYESSY 19, KATONA 9, Kányási 7, NAGY-BUJDOSÓ 22/6, SKORICS 20. Csere: Ruttner, Serbán. Edző: Cziczás László

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Cegléd javára.

Forrás: kosarsport.hu