Búcsúzott a Debrecen

Debrecen, 2016. október 23. Debreceni szurkolók a női kézilabda EHF Kupa 2. fordulójában játszott DVSC-TVP - Nantes visszavágó mérkőzésén a debreceni Hódos Imre Sportcsarnokban 2016. október 22-én. DVSC-TVP – Nantes 26-28. A Debrecen kettős vereséggel kiesett. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Élőkép a debreceni Hódos Imre Sportcsarnokban. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A Debrecen hazai pályán 28-26-ra kikapott a francia Nantes együttesétől a női kézilabda EHF Kupa második fordulójának visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

A debreceni közönség hangulata se nem sokkolta, se nem zavarta a Nantes kézilabdás hölgyeit: játszották fegyelmezett játékukat, s kettős győzelemmel léptek az EHF Kupa legjobb 32 együttese közé. A DVSC teljesítménye elmaradt a remélttől: védekezése laza volt, támadójátékába sok hiba csúszott, így megérdemeltnek tűnt a franciák kétgólos idegenbeli sikere.

A Loki dobta az első gólt, s a franciák mindig válaszoltak, így 6-6-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. A 15. percben viszont már a vendégek álltak jobban (6-9), s ettől kezdve a DVSC-TVP csak szaladt az eredmény után. Az igazán nagy hátrányba kerülést Lajtos védései akadályozták meg, 8-11-nél egy kihagyott francia hetes “jóvoltából” kerültük el a “mínusz négyet”, s a félidő hajrájára sikerült közel férkőzni a vendégcsapathoz (12-13).

Szünet után 15-15-nél érte utol a látogatókat a Loki, s a 40. percben 19-18 volt az állás, tehát összesítésben sikerült ledolgozni a hátrányt. Meglépni azonban nem tudott a DVSC, 21-20-nál vezetett utoljára, s noha a záró öt percre 26-26-tal fordultak a csapatok, az utolsó két gólt már a franciák jegyezték, így elmaradt a nemzetközi porondra négy és fél esztendő után kilépő Loki oly nagyon vágyott továbbjutása.

Női EHF Kupa, 2. forduló, visszavágó:

DVSC-TVP – Nantes (francia) 26-28 (12-13)
DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 1, Punyko 3, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, JEZSIKAVA 6, Kelemen. Csere: Deszpotovics, CSÁKI 7 (7), Marincsák 1, Tóth M., Siska.
NANTES LAHB: CALLAVÉ – ESCRIBANO 4, COATANEA 5, SCHOP 4, Sztoilijkovics 3, Soulard 1 (1), Clavel 1. Csere: Pierson (kapus), HOLTA 8, Lignieres, Mandret, Chesneau 2.

Továbbjutott: a Nantes, kettős győzelemmel, 52-49-es összesítéssel.