Bukarestben is nyert a Győri Audi ETO

gorbicz_anitaA második játékrész elején már ötgólos hátrányban (14-9) lévő Győri Audi ETO KC egy 8-2-es sorozattal fordított és végül három góllal nyert Bukarestben a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

Jól kezdte a mérkőzést az ETO a BL-címvédő otthonában, ám Grimsbönek sérülés miatt le kellett jönnie, és az első negyedórát követően egyre gyakrabban hibázott a magyar csapat támadásban, a gyakori emberelőnyöket pedig jól használta ki a Bukarest, így 13-9-cel zárult az első félidő.

Szünet után remek, 5-1-es szériát produkált a magyar bajnok, ismét szorossá téve a találkozót. A 42. percben a vezetést is átvették Görbiczék, majd három gólos előnyt építettek fel az utolsó negyedórára fordulva, Kiss Éva folyamatosan javuló teljesítményt nyújtott a kapuban. Egy gólra felzárkózott ugyan a hazai együttes, ám a hajrá ismét a Győré volt: végül három gólos győzelmet aratott, és két legnehezebbnek ígérkező idegenbeli mérkőzését követően továbbra is százszázalékos a C-csoportban.

Női Bajnokok Ligája, C-csoport, 3. forduló:

CSM Bucurest – Győri Audi ETO KC 24-27 (13-9)
CSM: Ungureanu, Grubisic 1, Iordache (kapusok), Ayglon 3, Bazaliu, Bradeanu 2, Curea, Dache, Gulldén 4, Lobach 3, Manea 2, Martin 2, Mehmedovics 1, Niombla 1, Torstensson 4, Varzaru 1
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Amorim 5, Bódi 6, Broch, Görbicz 4, Groot 2, Hársfalvi, Korsós 3, Löke 5, Mörk 2, Orbán, Puhalák, Tóth G., Varga.

Október 29. 18:00: Rosztov Don-FC Midtyjalland

A csoport állása: 1. Győr 6 p (86-70), 2. Bucuresti 2 p (69-72), 3. Midtyjlland 2 p (43-52), 4. Rosztov 0 p (48-52)

Forrás: keziszovetseg.hu