Bukta és Stollár negyeddöntős

Budapest, 2017. február 20. Bukta Ágnes (b) és Stollár Fanny játszik a cseh Lenka Kuncikova és a fehérorosz Lidzija Mrozava páros ellen a WTA Hungarian Ladies Open nemzetközi női tenisztornán a fővárosi BOK Sportcsarnokban 2017. február 20-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Bukta Ágnes (b) és Stollár Fanny. MTI Fotó: Illyés Tibor

Bukta Ágnes és Stollár Fanny  továbbjutott a negyeddöntőbe hétfőn a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztornán.

A nap utolsó és egyetlen magyar vonatkozású meccsén a szabadkártyás duó a cseh Lenka Kuncikovával és a fehérorosz Lidzija Marozavával csapott össze. A Fed Kupa-válogatott hazai kettős 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd előnyét megtartva 27 perc alatt hozta az első szettet.

A folytatásban Stollár remek röptéivel, majd Bukta kiváló szerváival dupla brékelőnybe kerültek a magyarok (4:0), ám a feltámadó rivális kiegyenlített. Ekkor három szép elütés révén Buktáék ismét elvették Kuncikova adogatását, Stollár pedig két ásszal lezárta az egyórás meccset.

Hungarian Ladies Open, páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):

Bukta Ágnes, Stollár Fanny – Lenka Kuncikova, Lidzija Marozava (cseh, fehérorosz) 6:3, 6:4