Bulath Anita legyőzte Spanyolországot! A Veszprém duplázott

kezi_Bulath, 440(Fotó: NSO – Hegedüs Gábor)

A cím kicsit csalóka, hiszen a spanyol-magyar női kézilabda meccs döntetlennel zárult, de Bulath Anita 30 perc alatt lőtt nyolc gólja gőzelemmel ért fel. A Veszprém pedig a biztos továbbjutás ellenére várakozáson felüli küzdelemre kényszerült, hiszen a 44. percben még az ugyancsak spanyol La Rioja vezetett 25-24-re.

A szombati kézilabdaprogram a Magyarország – Spanyolország barátságos női mérkőzéssel kezdődött. A pénteken elszenvedett, kétgólos vereséget követően jó lett volna győzelemmel egalizálni ezt a kettős meccset, de ez most nem jött össze. Sőt! Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az egész mérkőzés során inkább a spanyoloknak állt a zászló. Erről beszélt Kovács Péter, amikor hangsúlyozta, hogy a lövő erőben ugyan nem valami jól álló Eb-második helyezett válogatott rendkívül jól szervezett egység, amelynek tagjai technikailag és taktikailag is igen sokat tudnak.

Ami a mieinket illeti, nehezen fogadható el, hogy egy olyan klasszis, mint Tomori Zsuzsanna, a 60 perc során egyszer sem tudott gólt lőni. Ha nem áll be a második félidőben a jóval szerényebb fizikai adottságokkal, de jó szemmel és hatalmas szívvel is rendelkező Bulath Anita, akkor ezt a meccset simán elveszítjük. Az adott helyzetben a győzelemmel felérő döntetlenhez még egy játékos, a kapus, Bíró Blanka tett hozzá extrát, hiszen ő ugyancsak a 2. félidőben lépett pályára és mutatott be számos bravúrt. A 25-25 (13-14)-es végeredménnyel a látottak alapján elégedettek lehetünk.

Abban most nem szeretnék utólag okos lenni, kiknek lehetett volna több játéklehetőséget adnia Németh András kapitánynak, de az mindenki előtt világos, hogy az együttes még messze nincs a csúcson, de az osztrákok elleni selejtezőn nagy valószínűséggel ennyi is elég lehet.

A folytatásban a Veszprém nyolcgólos (31-23) előnye tudatában léphetett pályára. Az utóbbi években erősen meggyengült spanyol bajnokság második helyezettje ebben a továbbjutást illetően kilátástalannak mondható helyzetben is hősiesen küzdött. Gyakran a kapusa helyett is mezőnyjátékossal támadott, tehát hét a hat ellen próbált meg mindent a minél szorosabb eredmény eléréséért. Ez olyannyira sikerült a vendég La Rioja gárdájának, hogy a 44. percben még ők vezettek 25-24-re.

Az utolsó  negyedórában azután szép lassan felülkerekedett a Veszprém, amelyben ezúttal Ilic és Sulic volt a két gólgyáros, a mezőnyben pedig elsősorban Lékai tüntette ki magát. Végül a korábbi füttyöket osztatlan öröm és taps váltotta fel, hiszen a helyi kedvencek 37-31(18-15) arányban jobbnak bizonyultak spanyol ellenfelüknél. Így most újfent a sorsolásra várnak: ki lesz az ellenfelük a BL legjobb négy csapata közé jutásért következő párosmeccsen?

Előbb azonban vasárnap még egy igazi derbi vár a másik magyar élcsapatara, a Szeged gárdájára, amely jókora meglepetésre négy góllal verte otthonában a német Bundesliga egyik élcsapatát, a Löwent. Arról megoszlanak a vélemények, hogy a Szeged simán továbbjut-e, vagy akár még el is búcsúzhat. Kovács László tanár úr továbbra is 80-20-ra adja a Szeged sikerét, az Évszázad Játékosa, Kovács Péter viszont teljesen nyíltnak tartja a szegedi 60 perc eredményét és a továbbjutás sorsát is.