Büntetőkkel jutott tovább az Atletico Madrid

Olivier Giroud. Fotó: Kicker.de

A Schalke 04 győztes madridi bukása után a Bayer Leverkusen is a spanyol fővárosban esett ki büntetőkkel, míg az Arsenal monacói kétgólos győzelme is kiesést jelentett az angolok számára.

Madridban Moya sérülése miatt Diego Simeone már a 23. percben cserélni kényszerült, a szlovén Jan Oblak állt be az Atletico Madrid kapujába.

A 27. percben ide-oda fejelgették a labdát a német védők, majd Cani bólintott Mario Suarez elé, aki 17 méterről ballal tekert a kapu jobb oldalába (1-0).

Annak ellenére, hogy a spanyolok gyorsan ledolgozták a hátrányukat az Atletico csak módjával támadta a Bayer kapuját, úgy tűnt tartanak a németektől.

A második félidőben a hazaiaknál Canit Raul Garcia váltotta. A csendesebb második játékrészben akadt helyzet mindkét oldalon, ám a csapatok lassan beletörődtek a 1-0-ba, ami hosszabbítást eredményezett. Ám a kétszer 15 perces ráadás sem hozott döntést…

A büntetőpárbajt az Atletico Madrid kezdte. Az első párban Raul Garcia rögtön a kapu fölé durrantott, Calhanoglu belelőtte a helyén maradt Oblakba a labdát. A második körben Griezmann ballal helyezett a bal felső sarokba, Rolfes is ballal bombázott a bal felsőbe (1-1). A harmadik párban Mario Suarez jobbal helyezett a kapu bal oldalába, majd Toprak ugyanúgy lőtt kapu fölé, mint Raul Garcia (2-1). A negyedik körben Koke lövését csípte el a jobbra elvetődő Leno, Castro a kapu jobb oldalába lőtt (2-2). Az 5. párban Fernando Torres nyesett a bal kapufa mellé, Kiessling is kapu fölé lőtt, így kiesett a Bayer Leverkusen (3-2).

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Atletico Madrid-Bayer Leverkusen 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) – büntetőkkel: 3-2
Madrid, Vicente Calderon, 50 000néző. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz)
Gól: Mario Suarez (27.)
A. Madrid: Moya (Oblak, 23.) – Juanfran, Gimenez, Miranda, Jesus Gamez – Mario Suarez – Koke – Arda Turan, Cani (Raul Garcia, 46.) – Mandzukic (Fernando Torres, 83.), Griezmann.
Bayer 04: Leno – Hilbert, Toprak, Spahic, Wendell – Castro, L. Bender (K. Papadopoulos, 104.) – Bellarabi, Calhanoglu, Heung-Min Son (Rolfes, 77.) – Drmic (Kießling, 69.).

Összesítésben: 1-1. Büntetőkkel jutott tovább az Atletico Madrid.

A Monaco londoni 3-1-es győzelme után úgy tűnt, hogy nincs visszaút az Arsenal számára, ám Arsene Wenger csapata ezt nem így gondolta.

A 14. percben Giroud fejelt kapu mellé, majd Cazorla bombáját Kurzawa blokkolta.

A 36. percben Olivier Giroud előbb még a kapusba lőtte a labdát, ám szerencséje volt, Subasic háta mögé és saját maga elé pattant a játékszer, amelyet rögtön a léc alá vágott (0-1). Óriási szerencséje volt a francia csatárnak.

Az 53. percben Özil szabadrúgásból, 22 méterről megeresztett lövése után Subasic a léc alól kotorta ki a labdát. Tíz perccel később Ramsey állt be Coquelin helyére.

A 79. Nacho Monreal először a kapufát találta el, ám alig néhány pillanattal később egy védelmi hiba után Aaron Ramsey már a kapuba talált (0-2).

A 83. percben Giroud és Alexis Sanchez egymást zavarta a francia kapu előtt, ám végül a horvát kapus tisztázott.

Az Arsenal kétgólos monacói győzelemmel esett ki a BL-ből, az AS Monaco 2004 után jutott be ismét a legjobb nyolc közé.

AS Monaco-FC Arsenal 0-2 (0-1)
Monaco, II. Lajos-stadion, 17 263 néző. Vezette: Svein Oddvar Moen (norvég)
Gól: Giroud (36.), Ramsey (79.)
Monaco: Subasic – Fabinho, Abdennour, Wallace, Kurzawa – Kondogbia, Toulalan – Dirar (Echiejile, 89.), Joao Moutinho, Martial (Ferreira-Carrasco, 60.) – Berbatov (Bernardo Silva, 70.).
Arsenal: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal 8Gibbs, 72.) – Coquelin (Ramsey, 63.), Santi Cazorla – A. Sanchez, Özil, Welbeck (Walcott, 72.) – Giroud.

3-3-as összesítés mellett, idegenben lőtt több góllal jutott tovább a Monaco.