Büntetőkkel nyert a Fehérvár AV19

Andrew Saraurer. Fotó: fehervarav19.hu

A Fehérvár AV19 hazai pályán büntetőkkel 2-1-re legyőzte a Klagenfurt csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi fordulójában.

Ljubljanai győzelmével a Fehérvár AV19 megtörte hatmeccses rossz sorozatát. A Klagenfurt ellen sem lehetett más célja Rob Pallin együttesének, mint a három pont megszerzése. Ehhez segítséget is kapott vezetőedzőnk; Andrew Sarauer után Frank Banham is játékra jelentkezett. A kapuban az Olimpija elleni idegenbeli meccset shutouttal lehozó Rajna Miklós kezdett.

Nem mondhatni, hogy egymásnak rontott volna a két csapat, csendesen indult a találkozó. A 4. percben aztán – némileg váratlanul – sikerült megszerezni a vezetést; Szirányi Bence keveredett a kapu elé és lövése átcsorgott Brückleren (1-0). A gól után Rajnának kellett bravúrt bemutatni, majd a harmad felénél Francis viharzott el a szélen, de lövése nem ért célt. A 15. minutumban Vallant ütközte le durván Vargát, mehetett is a büntetőpadra. Ám hiába az emberelőny, Pöck kilépett, szerencsére a döntő pillanatban elcsúszott, így Rajna könnyedén hárított.

A gólnélküli középső játékrész után az 52. percben Jamie Lundmark vette be Rajna kapuját az 52. percben (1-1). A fennmaradó időben újabb találat már nem született, következhetett a hét perces hosszabbítás az új szabályok szerint.

A ráadás sem hozott döntést, pedig mindkét csapat előtt adódott bőven lehetőség, különösen három a három elleni játékban.

Jöhettek a büntetők! Az első körben Kovács Csaba kísérletét bárddal védte Brückler, de Lundmark sem tudott túljárni az egész meccsen szenzációsan védő Rajna eszén. A második körben Sarauer gyönyörű gólt lőtt (2-1), míg Rajna ismét védett. Az utolsó körben Francis is bevágta a maga büntetőjét, ezzel két ponttal gazdagodott a Fehérvár AV19.

A székesfehérváriak pénteken Grazban lépnek jégre. A Graz 99ers 4-3-ra nyert a HCB Südtirol ellen Bolzanóban. A győztes gólt Stephen Werner szerezte.

Az EHC Liwest Black Wings Linz két harmad után 1-3-as hátrányban állt az EC VSV-vel szemben, ám a hazaiak a záró játékrészben kilenc percen belül négy emberelőnyös góllal fordítottak (5-3).

A listavezető Orli Znojmo 5-0-ra nyert a HCI Innsbruck ellen. A Red Bull Salzburg Bécsben nyert 3-0-ra a Vienna Capitals ellen, Benn Ferriero kétszer vette be Nathan Lawson kapuját.