Busai mindkét kapuba betalált az Üllői úton

Hidi Patrik és Florian Trinks. MTI Fotó: Illyés Tibor

A bajnok Ferencváros hátrányból fordítva nyert hazai pályán a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Bátran kezdte a mérkőzést a Honvéd, több támadást is vezetett, de aztán a Ferencváros is magára talált. Az első félidőben mindkét oldalon akadtak helyzetek, a vendégcsapat a játékrész közepén egy szöglet utáni öngóllal jutott előnyhöz. A 26. percben egy jobb oldali szögletbe Busai rosszul ért bele a hosszún, s a hálóba pattant róla a labda (0-1).

A 64. percben Florian Trinks kapott egy passzt a tizenhatos vonalánál, majd tolt egyet a labdán, és laposan a jobb alsóba lőtt (1-1).

Hat perccel később egy hazai beadást nem tudtak tisztázni se a kispesti védők, se a kapus, így Busai Attila félollóval a kapuba lőtt (2-1).

Ebben a félidőben is volt esélye a Honvédnak a gólszerzésre, de a lehetőséggel nem tudott élni, így pont nélkül maradt.

A zöld-fehér csapat ezzel 22-ről 24 pontosra növelte előnyét a tabella élén, mivel közvetlen üldözője, az MTK Budapest szombaton döntetlent játszott a Diósgyőrrel.