Cegléd-Sopron döntő lesz a Magyar Kupában

Turner_SopronA Sopron után a Cegléd jutott be másodikként a döntőbe szombaton a női kosárlabda Magyar Kupában, mivel egy utolsó másodperces találattal legyőzte a házigazda PEAC-Pécset.

A pénteki negyeddöntőben a bajnok Sopron magabiztosan verte a ZTE-t, míg a Győr végig vezetve búcsúztatta – némi meglepetésre – az alapszakaszgyőztes Szekszárdot. A két „szomszédvár” szombati összecsapásán a soproniak 10-3-as kezdését követően a Rába-partiaknál Völgyi Péter vezetőedző időt kért, ám tanítványai csak a nyitónegyed végére tudtak valamelyest felzárkózni. A folytatásban csak két pont lett a különbség (23-21), de ez már nem csökkent tovább, az amerikai Yvonne Turner és Shenise Johnson vezette zöld-sárgák a nagyszünetben 36-29-re elhúztak.

Térfélcsere után az NB I alapszakaszában harmadik Győr megint három pontra feljött (43-40), ám innentől már az ellenfél kezében volt a meccs. Az 55-47-ről induló zárószakaszban Sterbenz László együttese – amely 2015-ben hatodszor hódította el az MK-t – faképnél hagyta a győrieket, és egy 17-8-as rohammal eldöntötte a mérkőzést. Az első elődöntő legjobbja a 28 pontos Turner lett.

Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője: „Gratulálok a lányoknak, jól oldották meg azokat a feladatokat, amik a mérkőzésen vártak rájuk. Remélem ez is egy részsiker volt a kupadöntőn.”

A pénteki negyeddöntőben a 2014-ben kupagyőztes PEAC 48 ponttal verte az MK-szereplést épphogy kivívó Vasast, míg az Európa Kupa-negyeddöntős Cegléd izgalmas meccsen búcsúztatta a címvédő DVTK-t.

A szombati második elődöntőben a hazaiak remek első negyeddel rukkoltak elő, a 11 pontos előny megnyugtatta a Lauber Dezső Sportcsarnok közönségét, ám a folytatásban fordult a kocka, és a Nagy-Bujdosó Nóra vezette ellenfél utolérte a pécsieket. Sőt, a válogatott bedobó 17. pontjával a Cegléd vonulhatott 40-38-as előnnyel a nagyszünetre.

A térfélcsere után még jobban elhúzott Cziczás László együttese, mivel bekapcsolódott a pontgyártásba a pénteken 27 pontos szerb Maja Skoric is. A 64-56-ról induló negyedik játékrész izgalmasan alakult, a hazaiak többször feljöttek két pontra, az utolsó perc is 77-75-tel kezdődött. A litván Egle Siksniute 13 másodperccel a vége előtt kiegyenlített, és már érett a hosszabbítás, amikor egy másodperccel a dudaszó előtt Skoric bedobta a Cegléd győztes kosarát.

A találkozó legjobbja Skoric lett 24 ponttal. A ceglédiek a vasárnap 18.30 órakor kezdődő fináléban a hatszoros kupagyőztes Sopronnal találkoznak, amely sorozatban 12. MK-döntőjére készül.