Chelsea-Arsenal finálé lesz az FA Kupában

GunnersAz angol FA Kupa elődöntőjében a Chelsea szombati győzelme után vasárnap az Arsenal a hosszabbításban nyert a Manchester City ellen.

A vasárnapi elődöntőben csak a második játékrész derekán született meg az első találat, a 62. percben Yaya Touré egy remek előreívelt labdával ugratta ki Kun Agüerót, aki végigszáguldott az Arsenal térfelén, majd Cech kapuson átemelte a labdát az Arsenal kapujába (0-1).

A 71. percben Oxlade-Chamberlain kapu elé beívelése után a kapu elé berobbanó Nacho Monreal helyezett Claudio Bravo hálójába (1-1).

A 99. percben Pep Guardiola beküldte a pályára Fernandót és Fabian Delph-et, ám két perccel később megpecsételődött a Manchester City sorsa. A 101. percben egy Arsenal szöglet után Alexis Sanchez helyezett a jobb alsó sarokba (2-1).

Az Arsenal legutóbb 2014-ben és 2015-ben is megnyerte az FA Kupát, míg a Chelsea 2010-ben és 2012-ben hódította el a trófeát.

Az Arsenal és a Chelsea legutóbb a 2002-es döntőben játszott egymás ellen. Tizenöt évvel ezelőtt a cardiffi Millennium-stadionban az Ágyúsok nyertek Ray Parlour és a svéd Fredrik Ljungberg egy-egy találatával.

A Premier Liga idei szezonjában az Arenal hazai pályán 3-0-ra nyert a Chelsea ellen, míg a Stanford Bridge-en a kéke nyertek 3-1-re.

Az FA Kupában utoljára a két csapat a 2009-es elődöntőben futott össze, a Wembley-ben Didier Drogba szerzett győztes gólt a 84. percben.

Az idei fináléra május 27-én kerül sor a Wembley-stadionban.

FA Kupa, elődöntő:

Arsenal — Manchester City 2-1 (0-0, 1-1, 2-1)
Gól: Nacho Monreal (71.), Alexis Sanchez (101.), ill. Kun Agüero (62.)

Chelsea — Tottenham Hotspur 4-2 (2-1)
Gól: Willian (5., 43., 11-es), Eden Hazard (75.), Nemanja Matics (80.), ill. Harry Kane (18.), Dele Alli (52.)