Chelsea–Man Utd lesz az FA Kupában

ZlatanAz angol FA Kupa nyolcaddöntőjében vasárnap idegenben nyert a Manchester United és a Tottenham Hotspur is.

A délután mérkőzésen Harry Kane mesterhármast jegyzett a londoni Craven Cottage-on, a három gólből kettőnél Christian Eriksen, míg egyszer Dele Alli vállalta a gólpasszt. Kane legutóbb a bajnokságban a West Bromwich Albion ellen szerzett mesterhármast. Mauricio Pochettino a hajrában pályára küldte Moussa Sissokót és Moussa Dembélét is, végül a mindössze 19 éves Joshua Onomah is kapott néhány percet.

A blackburni Ewood Parkban a 17. percben Danny Graham szerzett vezetést a Roversnek (1-0). Tíz perccel később Marcus Rashford egyenlített ki (1-1). A 62. percben kettős cserét határozott el José Mourinho, a portugál menedzser pályára küldte Paul Pogbát és Zlatan Ibrahimovicot. A francia-svéd duó 13 perccel később összehozta a győztes találatot (1-2).

[Customads id=646335]

Az Ewood Parkban rögtön a mérkőzés után megtartották a negyeddöntő sorsolását. Az amatőr (non-league club) Lincoln City mindenképpen Londonban játszik majd a legjobb nyolc között, ám az csak hétfő este dől(het) el, hogy az Emirates-stadionban (Arsenal) vagy a Gander Green Lane-en (Sutton United) kell pályára lépniük.

Lesz egy londoni derby is a negyeddöntőben, ugyanis a Tottenham Hotspur a Leicester City-t legyőző Millwallt fogadja a White Hart Lane-en.

A Middlesbrough lehetséges ellenfelére február végéig kell várni, ekkor játsszák le újra a Manchester City – Huddersfield Town összecsapást már Manchesterben.

A legnagyobb rangadót azonban a Manchester United és a Chelsea vívja egymás ellen. Legutóbb október 23-án a Stamford Bridge-en 4-0-ra nyert a Chelsea. A Man Utd utoljára 2012. október 28-án tudta legyőzni a Chelsea-t (2-3), akkor Chicharito szerzett győztes gólt Londonban.

Az FA Kupában 2013. március 10-én az Old Traffordon 2-2 volt a végeredmény, majd április 1-én a Stamford Bridge-en Demba Ba egyetlen góljával nyert a Chelsea. A „tréfa” nem annyira tetszett a manchesterieknek, ám akkor még a hazaiaknál Rafa Benitez, míg a vendégeknél Alex Ferguson ült a kispadon.

Az FA Kupában a Manchester United a címvédő, míg a Chelsea legutóbb 2012-ben tudott nyerni, a londoniak a döntőben 2-1-re győzték le a Liverpoolt. A finálé legjobb játékosa az a Juan Mata volt, aki három éve már a Manchester Unitedet szolgálja.