A címvédő Győr visszavágott a CSM Bucurestinek

A címvédő Győri Audi ETO KC négy góllal legyőzte a vendég román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában.

Fotó: sportfoto.ro

A magyar bajnokságban is címvédő házigazdák keretéből Nora Mörk és Eduarda Amorim hiányzott, de Anja Althaus – akinek november közepén súlyosan megsérült a térde – visszatérhetett a csapatba.

Mindkét együttes remek védekezéssel kezdte a rangadót, ezért minden találat rendkívül értékes volt. Görbicz Anita gól nélkül zárta januárban a bukaresti meccset – amelyet a románok 28-22-re megnyertek -, és első megmozdulásaként ezúttal is büntetőt hibázott.

Paula Ungureanu nem sokkal később Nycke Groot hétméteresét is kivédte, ennek ellenére – Stine Oftedal vezérletével – továbbra is a házigazdák voltak előnyben (6-4). A folytatásban egyre több szabálytalanság tördelte a játékot, de ez sem törte meg a címvédő lendületét, és a 23. percben – a meccs során először – három találattal vezetett (9-6).

A kapuban Kari Aalvik Grimsbö nyújtott kiváló teljesítményt, még akkor sem kért cserét, amikor Isabelle Gulldén közelről telibe találta az arcát, és ápolni kellett. A CSM Bucuresti a hajrában levitte a kapusát, hogy emberelőnyben támadhasson, és bár háromszor is gólt szerzett létszámfölényben, Groot mindhárom középkezdés után az üresen maradt román hálóba talált (13-10).

A győri Tomori Zsuzsanna (k) a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – CSM Bucuresti mérkőzésen az Audi Aréna Győrben. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A második felvonás elején Görbicz révén kétszer is emberhátrányból voltak eredményesek a hazaiak (16-11), akik a korábban látott nagy iramban kézilabdáztak, és eredményességük miatt a vendégek a 42. percben az utolsó időkérési lehetőségüket is kihasználták.

Gulldén góljaival igyekezett tartani magát a román csapat, a győriek ráadásul támadásban némileg megtorpantak, ezért 15 percig nem találtak be akcióból. A hajrában felzárkózott a CSM Bucuresti, ám Görbicz a szünet után minden büntetőjét értékesítette, és ez elégnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

A vendégcsapat egyszer sem vezetett a találkozón.

Ambros Martín: „Hihetetlen hangulatban játszhattunk ma a csarnokban. A Bukarest a győzelemért utazott hozzánk, de nem sikerült elvinniük a pontokat. Fantasztikus CSAPAT győzelmet arattunk ma, minden játékosunk beletette a maga részét. A védekezésünk igazán kiemelkedő volt, támadásban pedig sikerült jól teljesítenünk. Örülünk és elégedettek vagyunk.”

Görbicz Anita: „Fantasztikus mérkőzés volt, úgy gondolom, mindkét csapat kimagasló teljesítményt nyújtott védekezésben és támadásban is, és természetesen Kari hatalmas segítség volt a kapuban. Igazi csapatmunka eredménye ez a mai győzelem, keményen és alaposan felkészültünk. Köszönjük a szurkolóknak, hihetetlen hangulatot teremtettek ma számunkra – velük többen voltunk ma a pályán.”

A győriek szombaton a dán Nyköbing FH otthonában folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 1. középdöntő csoport, 4. forduló:

Győri Audi ETO-CSM Bucuresti 28-24 (13-11)

Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Althaus, Bódi 3, Broch 2, Fodor, Görbicz 10 (4), Groot 3, Hansen 1, Knedliková 1, Oftedal 4, Puhalák 2, Tomori 2.
CSM: Grubisic, Ungureanu (kapusok), Ayglon, Bazaliu, Curea, Frafjord 3, Gulldén 5 (1), Hagman 1, Jacobsen 1, L. Jörgensen, Kurtovic 2, Manea, Mehmedovics 3, Neagu 6 (1), Niombla 2, Udristoiu 1.

Rosztov Don (orosz)-NFH Nyköbing Falster (dán) 32-22 (14-13)
FC Midtjylland (dán)-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 24-24 (12-13)

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 12, 2. CSM Bucuresti 11 (229-197), 3. Rosztov-Don (orosz) 11 (206-182), 4. Nyköbing FH (dán) 5 (196-228), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5 (192-225), 6. Midtjylland (dán) 4

Forrás: gyorietokc.hu/MKSZ/MTI