Cipruson nyert a magyar válogatott

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott kedden 2-0-ra győzött Cipruson a 2019-es, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság selejtezőjében, így továbbra is veretlen.

A Larnacában rendezett összecsapás első félideje nem hozott sok izgalmat, s bár mindkét csapatnak akadtak kisebb-nagyobb helyzetei, gólt nem láthatott a közönség.

Az 50. percben Szoboszlai 17 méteres szabadrúgását követően a kapus kiütötte a labdát, ahogy Bíró Bence ismétlését is, de az újabb kipattanó Sallói Dániel elé került, ő pedig a védőjét megelőzve közelről a hálóba lőtt (0–1).

A folytatásban a magyarok előtt újabb lehetőségek adódtak, de Sallói és Szoboszlai Dominik sem talált be a hazaiak kapujába. A 80. percben Haris Attila indult meg egy csellel a ciprusi kapu felé, kitette a labdát a jobb oldalon felfutó Sallói elé, aki megindult az alapvonal irányába, majd pontosan passzolt vissza középre, az érkező Haris pedig 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–2).

– Nem kezdtük jól a mérkőzést, de folyamatosan javult a játékunk, és a második félidőben már jó teljesítményt nyújtott a csapat, a védekezésünk kifejezetten magas szintű volt – mondta a mérkőzés után Michael Boris szövetségi edző. – A játékosok remek hozzáállással futballoztak, és bár érződött, hogy a svédek elleni meccs sokat kivett belőlük, futóteljesítményben és küzdeni tudásban is felülmúlták a ciprusiakat a második játékrészben. Fontos volt, hogy a svédek elleni döntetlen után megszerezzük a három pontot, és ezzel versenyben maradjunk a csoportban, ezt hozta a csapat, és most bizakodva várhatjuk a tavaszi folytatást.

A csoport másik keddi mérkőzésén Belgium 2-1-re győzött Törökországban.

A magyar csapat legközelebb márciusban játszik, akkor Ciprust fogadja.

U21-es Európa-bajnokság, selejtező:

Ciprus–Magyarország 0–2 (0–0)
Gól: Sallói (50.), Haris (80.)
Kiállítva: Artimatasz (88.)
Ciprus: Hrisztodulu – Wheeler, Artimatasz, Karo (Andreu, 62.), Pszaltisz (Koumisz, 56.) – Kirjaku, Kuszulosz – Papajorgiu, Spoljaric, Frangu (Joszifidisz, 76.) – Pittasz.
Magyarország: Demjén Patrik – Hegedűs János, Kecskés Ákos, Tóth Bence (Katona Máté, 82.)– Szivacski Donát, Haris Attila (Korozmán Kevin, 89.), Szoboszlai Dominik, Gazdag Dániel, Szalai Attila – Sallói Dániel, Bíró Bence (Kundrák Norbert, 74.)

A 6. csoport állása: 1. Belgium 14 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 8/4 (10-4), 3. Magyarország 8/4 (6-3), 4. Ciprus 6/6, 5. Törökország 5/5, 6. Málta 0/5

Forrás: MLSZ/MTI