Costa Rica legyőzte Olaszországot is

Bryan Ruiz_600_300Costa Rica egygólos győzelmet aratott Olaszország felett pénteken a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

Az első félidő nagyobb része mezőnyjátékkal telt el, úgy tűnt, az olaszok saját játékukat játsszák, s közben átengedik a területet Costa Ricának. A közép-amerikai együttes támadott, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, az európai csapat védelme rendre lefülelte a labdákat a kulcspillanatokban. Harminc perc után aztán Balotelli jutott óriási gólszerzési lehetőséghez, de ziccerben hibázott, alig két perccel később pedig a tizenhatos vonaláról eresztett meg egy életerős lövést, de a Costa Rica-i kapus hárította a kísérletet. A félidő hajrájához közeledve a másik kapunál Buffonnak is akadt dolga, Bolanos 18 méterről érkező lövését tolta szögletre. A szünetre mégsem vonultak gól nélküli döntetlennel a felek, Costa Rica több veszélyes támadást is vezetett, s a 44. percben a csapatkapitány Ruiz fejesgóljával a vezetést is megszerezte.

Egy baloldali beadásra Bryan Ruiz érkezett a kapu elé, fejese nyomán a labda előbb a felső kapufára, onnan pedig a gólvonal mögé pattant (1-0).

Fordulás után Cesare Prandelli olasz szövetségi kapitány Antonio Cassano személyében újabb csatárt küldött a pályára Balotelli mellé, de a gépezet változatlanul akadozott, a Costa Rica-iak védelme jól zárt, sőt még ellentámadásokra is futotta a közép-amerikaiak erejéből. Az olaszok néha már-már görcsösen próbálkoztak, hogy egyenlíteni tudjanak, ez azonban nem sikerült nekik, igaz, a hajrához közeledve látszott, egyre kevésbé hisznek abban, hogy gólt tudnak szerezni.

Costa Rica ezzel a sikerrel története során másodszor jutott vb-n a nyolcaddöntőbe, előzőleg 1990-ben került be a legjobb 16 közé.