C. Ronaldo győztes gólt lőtt a Nou Campban

ronaldo_goalA Real Madrid emberhátrányban, egy gólos hátrányból fordított Barcelonában.

A 68 éves korában elhunyt Johan Cruyffra való emlékezés jegyében telt a 232. Clásicó, a találkozó előtt korábbi Barca-játékosok beszéltek a klub holland legendájáról, a lelátón a szurkolók könnyes szemmel nézték az összeállítást, amelyben felidézték a katalánok első, 1992-es BEK-győzelmét is.

Az első játékrészben jobban játszó katalánok nem tudták ráerőltetni akaratukat a madridiakra. A 19. percben Pepe hibája után Rakitic próbálkozott, Navas azonban kiütötte a labdát. A 25. percben Cristiano Ronaldo megpattanó lövését hárította Bravo.

Az 51. percben Benzema, majd Marcelo kísérletét blokkolták a hazaiak, három perccel később Messi ravasz emelésénél már bravúrt kellett bemutatnia a Real kapusának. Az 56. percben aztán megszerezték a vezetést a katalánok, Rakitic szögletét a tökéletesen érkező Gerard Pique fejelte a hálóba, aki másodszor volt eredményes El Clásicón. A 62. perc legvégén egyenlítettek a fővárosiak, Marcelo szólója után Kroos adott középre, a felpattanó labdát Karim Benzema akrobatikus mozdulattal juttatta a kapuba (1-1).

[Customads id=646335]

A 82. percben Ronaldo a lécet találta el, még ugyanebben a percben újra Bale került helyzetbe, a labda túljutott Bravón, de le is lassult a kapuson, így a védők fel tudtak szabadítani.

A 85. percben megérdemelten juttatta vezetéshez a vendégeket Cristiano Ronaldo: Bale adott be jobbról, a portugál csatár remekül vette le a labdát (Dani Alves nagyot hibázott), majd a hálóba lőtt (1-2). Ez volt CR7 16. gólja a spanyol klasszikuson, ennél többször csak Messi (21) és Di Stéfano (18) talált be.

A listavezető katalánok előnye hat pontra csökkent az Atletico Madrid előtt, a Camp Nouban 2012 áprilisa óta először nyerő Real hét egységgel van lemaradva a Barcelona mögött.

Primera Division, 31. forduló:

FC Barcelona – Real Madrid 1-2 (0-0)
Barcelona, Nou Camp, 99 264 néző. Vezette: Alejandro Hernandez Hernandez
Gól: Piqué (56.), ill. Karim Benzema (62.), Cristiano Rolando (85.)
Kiállítva: Sergio Ramos (83.)
FCB: Claudio Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Rakitic (Arda Turan, 74.), Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.
R. Madrid: K. Navas – Daniel Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Bale (Lucas Vázquez, 91.), Benzema (Jesé, 78.), C. Ronaldo.

Atletico Madrid – Real Betis 5-1 (2-0)
Gól: Fernando Torres (37.), A. Griezmann (42., 81.), Juanfran (65.), Partey (90.), ill. Rubén Castro (79.)

Las Palmas – Valencia 2-1 (0-1)
Gól: Jonathan Viera (50., 11-es), Mustafi (63., öngól), ill. Rodrigo (3.)

Celta de Vigo – Deportivo La Coruna 1-1 (1-1)
Gól: Nolito (30.), ill. C. Borges (21.)

Forrás: Sport TV